Çalışmak istemiyorum, nasıl aşabilirim?

İş hayatına atılmanız hem maddi hem manevi olarak size katkı sağlayacaktır. Şimdi aileden veya herhangi bir yerden destek alıyor ve çalışmak istemiyor olabilirsiniz. Belli bir yaştan sonra kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalıştığınızda çok zorlanacaksınız.

Kaç yaşındasınız. Biraz detay verseniz insanlar size tavsiyede bulunur hiçbir şey yazmadan karşı taraftan tahmin ile size cevap vermesini bekleyemezsiniz.

Şimdi ben 19 yaşındayım ve söyle bir durum oldu detay vermem lazım haklısınız şimdi benim temelim olmadığı derslerim kötü olduğu için ünv okuyacağım için ailem dedi işe girsin falan diye ilk başta normal karşılıyordum ama 16 yaşımdan beri ben çalışmayacağım diyorum evde yatacağım yani bu böyle devam etti 16 17 18 18 yaşımda çalışmayı düşündüm aşırı istedim iş bulmalarını istedim şimdi de çalışmayam diyorum evde yatmak istiyorum dalga geçmeyin.

Şimdi ben 19 yaşındayım ve söyle bir durum oldu detay vermem lazım haklısınız şimdi benim temelim olmadığı derslerim kötü olduğu için ünv okuyacağım için ailem dedi işe girsin falan diye ilk başta normal karşılıyordum ama 16 yaşımdan beri ben çalışmayacağım diyorum evde yatacağım yani bu böyle devam etti 16 17 18 18 yaşımda çalışmayı düşündüm aşırı istedim iş bulmalarını istedim şimdi de çalışmayam diyorum evde yatmak istiyorum dalga geçmeyin.

Son kısımda dalga geçmeyin yazınca trollük yapıyormuşsun gibi hissettim. Fakat oraya takılmayayım. Çalışmayayım diye maalesef bir şey yok. Ailen zengin değilse ve Avrupa'da işsizlik konusunda destek veren bir ülkede yaşamıyorsan mecbursun. Öncelikle bunu kabul etmen lazım. Ben 12 yaşımda istediğim bir şeyi alamadım o durum ile başladım. Çalışmazsan birçok şeyden mahrum kalırsın. Şimdi diyelim ki böyle devam etti 25-26 yaşlarına geldin insanlar hayatlarını kurmaya başladı. Sen o yaşta hayatını kurmaya kalkarsan çok zor olur. Hep yaşıtlarının gerisinde kalırsın. İnsanlar artık 15 yaşından başlıyor bu duruma ki sen kendini değiştirmek istemişsin. Fakat burada yanlışın ailenden istemen senin bir aklın var. Diğer insanlar nasıl yapıyorsa sende bulabilirsin. Evden çalışayım diyorsanda yapabileceğin meslekleri internetten araştırman lazım.

Hayatın boyunca birilerine bağlı olarak mı yaşamak istiyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı