Çalışmaktan kendime zaman ayıramıyorum

7/24 ders çalışmakta, bir işte çalışmakta insanın psikolojisini çökertir. Aralıklı şekilde birkaç saat kendinize vakit ayırıp dizi film izlemeniz, kitap okumanız, spor yapmanız, arkadaşlarınızla buluşup kafa dağıtmanız zor değil. Hayat ders çalışmaktan ya da saçma sapan bir üniversite kazanmak için öldürülen yıllardan ibaret değil.

İkisini bir anda yürütürseniz bu huzursuzluk çökmez üstünüze, hayattan daha fazla zevk alırsınız.

@Jira gelmis. Hoş geldin reis. Hayırlı günler.
Cevap basit, çevrende ne kadar seni aşağı çeken insan olursa o kadar olursun. Denendi ve onaylandı.

Aynen öyle çevrem genel olarak ders çalışmayanlar ile dolu :(

7/24 ders çalışmakta, bir işte çalışmakta insanın psikolojisini çökertir. Aralıklı şekilde birkaç saat kendinize vakit ayırıp dizi film izlemeniz, kitap okumanız, spor yapmanız, arkadaşlarınızla buluşup kafa dağıtmanız zor değil. Hayat ders çalışmaktan ya da saçma sapan bir üniversite kazanmak için öldürülen yıllardan ibaret değil.

İkisini bir anda yürütürseniz bu huzursuzluk çökmez üstünüze, hayattan daha fazla zevk alırsınız. Bu huzur da başarınızı düşürmez, aksine hevesinizi arttırıp doğal bir başarı sağlar.
Kesinlike katılıyorum ancak sınıfımın gerisinde olmak biraz rahatsız edici ve sürekli beni ders çalışmaya itiyor. Zor durumdayım. Çok hırslı rakiplerim var. Ancak biraz daha çözüm odaklı birkaç fikir edindim. Onları yarından itibaren uygulamaya çalışacağım. Umarım başarırım.

Bu arada sizi de görmek güzel. :)

Arsenik gelmiş. Yol açın hocama. Sizi piste alalım :).

Güzel bir söz ve doğruluğu zaten kendini kanıtlamıştır. Hocam siz neler önerebilirsiniz? Yorumlarınız benim için değerli.
Bilemiyorum, emin olmadığım bir konuda yanlış yönlendirmek istemiyorum insanları. Ancak ben kendi hayatımda istemediğim/sevmediğim bir şeye zamanımı vermeyi asla sevmedim.

O yüzden derslerimi pek umursamıyorum diyebilirim. Eğer çok çok zor bir bölüm istenmiyorsa bana göre kendinize vakit ayırmak daha önemli. Yine de ikisi dengede olursa daha iyi olacaktır.

Kesinlike katılıyorum ancak sınıfımın gerisinde olmak biraz rahatsız edici ve sürekli beni ders çalışmaya itiyor.
Milletle değil, kendinle yarış. Kaybettiğin birkaç net kaybettiğin psikolojinden önemli olmayacak. 10 yıl sonra dediklerimi daha iyi anlarsın.

Bilemiyorum, emin olmadığım bir konuda yanlış yönlendirmek istemiyorum insanları. Ancak ben kendi hayatımda istemediğim/sevmediğim bir şeye zamanımı vermeyi asla sevmedim.
Ben de hiçbir zaman sevmedim. Ancak işte artık bunu kabullendim ve yolumu buna göre çizdim.

Derslerimi önemsiyorum çünkü meslek sahibi olmayı ve bilirsiniz ki insanlar biraz mesleğine göre size itibar mı derler? Uygun kelime bu mu olur şüpheliyim. Bir insan grubunda öne çıkmak ve her daim iyi anılmak, yaptıklarımın insanlar arasında takdir edilmesi benim için çok önemli. Bir idealimdir adeta. Bu yüzden meslek sahibi olmaya çok önem veriyorum. Yardımsever yönüm çok baskın bir karakter özelliğim olduğu için Tıp alanında yöneleceğim. Soğukkanlılığım ve panik olmama huyumdan dolayı cerrahi alanını düşünüyorum.

Ancak artık sizlerin de önerileri dahilinde birkaç yeni uygulamaya geçeceğim. Umarım dilediğim gibi gider herşey.

Ben de hiçbir zaman sevmedim. Ancak işte artık bunu kabullendim ve yolumu buna göre çizdim.

Derslerimi önemsiyorum çünkü meslek sahibi olmayı vebilirsiniz ki insanlar biraz mesleğine göre size itibar mı derler? Uygun kelime bu mu olur şüpheliyim. Bir insan grubunda öne çıkmak ve her daim iyi anılmak, yaptıklarımın insanlar arasında takdir edilmesi benim için çok önemli. Bir idealimdir adeta. Bu yüzden meslek sahibi olmaya çok önem veriyorum. Yardımsever yönüm çok baskın bir karakter özelliğim olduğu için tıp alanında yöneleceğim. Soğukkanlılığım ve panik olmama huyumdan dolayı cerrahi alanını düşünüyorum.

Ancak artık sizlerin de önerileri dahilinde birkaç yeni uygulamaya geçeceğim. Umarım dilediğim gibi gider her şey.

Takma kafana hocam. Sen sevdiğin işleri yap. Çünkü YouTube gibi şeylerin bağımlısı olursan derslerin otomatik olarak düşer zaten.

Takma kafana hocam. Sen sevdiğin işleri yap. Çünkü YouTube gibi şeylerin bağımlısı olursan derslerin otomatik olarak düşer zaten.
Hocam hep Dans etmeye devam etmek istemişimdir. Ve bugün tekrar o videolara rast gelince beni tekrardan diriltti mi derler?Durun buldum. Uyanmak evet uyanmak. Uyandım.

Yapmaya çalışacağım. Sevdiğim işleri yapmak istiyorum biraz da. Teşekkürler hocam.

Ben yatsam iyi olacak yarın 8 buçukta kalkacağım.
Sabahın 8 buçuğuna ders koyuyorlar. Sahurdan yeni kalktım. Bakın uyumaya bile vakit yok. 8 buçuktan 2 buçuğa kadar dersler var. :(

İyi geceler herkese.

Hocam hep dans etmeye devam etmek istemişimdir. Ve bugün tekrar o videolara rast gelince beni tekrardan diriltti mi derler? Durun buldum. Uyanmak evet uyanmak. Uyandım.

Yapmaya çalışacağım. Sevdiğim işleri yapmak istiyorum biraz da. Teşekkürler hocam.

Ben yatsam iyi olacak yarın 8 buçukta kalkacağım.
Sabahın 8 buçuğuna ders koyuyorlar. Sahurdan yeni kalktım. Bakın uyumaya bile vakit yok. 8 buçuktan 2 buçuğa kadar dersler var. :(

İyi geceler herkese.

Hadi iyi geceler arkadaşım kendine iyi bak. Sanads iyi geceler. Takma kafana dediğim gibi. Ders çok yapmana gerek yok zaten. Nasıl diyeyim he buldum az çalış ama dikkat vererek işte önemli olan dikkat vermek. Sevdiğin işlerini de yap. Kendin ile yarış başkaları ile değil.

Çalışmaktan kendime zaman ayıramıyorum. Fen lisesi öğrencisiyim. Ben bu liseye geçince adeta hayatım kararır gibi hissettim. Herkes burada dersler abanmış bir şekilde çalışıyor. Ben de onlara yetişmeye çalışıyorum. Fena da değilim ancak içimi rahatsız eden bir husus var. Ya bugün biraz tesadüf eseri 30 dakika YouTube'da biraz vakit geçirdim. Normalde pek girmem.

Güzel güzel kızlar dans ediyor eğleniyor, hatta biraz TikTok tarzı şeylere de baktım. Aslında hoşuma gittiğini bile söyleyebilirim TikTok'taki dans ve diğer bazı videoların. Herkes kendince çok güzel aktiviteler bulmuş. Ben çalışmaktan vakit ayıramıyorum artık. Önceden çok güzel dans ederdim kendimce öğrenmiştim. Şimdi onları görünce afedersiniz sebepsizce ağlayasım geliyor. Kendimi çok kırılmış hissediyorum. Bir de maalesef hiçbir zaman verimli çalışamıyorum doğru düzgün. Güne genelde hafta içi 8 buçuk gibi başlıyorum. Akşam tam 10 gibi bırakıyorum. Canlı dersler falan her boşlukta çalışmaya çalışıyorum ki verimim az ama en azından çalışma sürem ile dengeleyeyim diye. Çalışma süremin pek sınırı yok. Dilediğim kadar masa başında oturabiliyorum ancak verimim istediğimin oldukça altında.

Kendim artık videolar ile taktikler falan arıyorum ve buldum bir şeyler. Bu durumu gidermeye çalışacağım.

Sizce çalışmaktan vakit bulamayan biri bu aktiviteleri nasıl tekrar hayatına geri sokabilir? Bu yazıya önerileriniz ve düşünceleriniz neler olur?
11 senelik eğitim hayatımda toplasan evde 14 saat ders çalışmamışımdır.

11 senelik eğitim hayatımda toplasan evde 14 saat ders çalışmamışımdır.
Hocam o kadar da boşlamayın ya :) Az da olsa çalışın ya öyle olur mu?

Eğer liseye gelmediyseniz biraz tadını çıkarın hayatın. Liseye gelince çalışırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı