Çalışmaktan korkuyorum

Mustafa4243

Femtopat
Herkese merhaba, arkadaşlar. 16 yaşındayım ve ilk iş deneyimim olacak. Büyük bir restaurantta çalışacağım. Fakat dalga geçerler veya işi beceremem diye düşünüyorum kendi kafamda. Bu sebeplerden dolayı çalışmak istemiyorum fakat bir yandan da istiyorum. Patron babamın arkadaşı babam ayarladı zaten. Şu ana kadar babamın marketin de çalıştım 3 sene. Asgari ücret veriyorlar bu arada. Sizce çalışayım mı?

Herkese merhaba, arkadaşlar. 16 yaşındayım ve ilk iş deneyimim olacak. Büyük bir restaurantta çalışacağım. Fakat dalga geçerler veya işi beceremem diye düşünüyorum kendi kafamda. Bu sebeplerden dolayı çalışmak istemiyorum fakat bir yandan da istiyorum. Patron babamın arkadaşı babam ayarladı zaten. Şu ana kadar babamın marketin de çalıştım 3 sene. Asgari ücret veriyorlar bu arada. Sizce çalışayım mı?

Çalışmak şimdiye kadar ne zaman komik oldu?

16 yaşında asgari ücret iyi bence çalış. Çalışmak dalga geçilecek bir şey değil gurur duyulacak bir şey.

Geçerlerse geçsinler sen işine bak. Sen işini layığıyla yaptığın sürece kim ne diyebilir? Eğer yapacak daha iyi bir şeyin yoksa çalışabilirsin. Sonuçta ekonomik bağımsızlığın olacak. Bu arada işi becerememek diye bir şey yok denemeden bilemezsin. Herkes her şeyi anasının karnında öğrenmiyor ya.

Asgari ücrete gerek yok şimdilik de daha samimi başla işine sonradan zaten babanla o konuşur işini yaparsan maaşın artar eğer hem asgari ücret gereksinimi hem de normal bir çalışma beklentisi olursa o zaman yanlış yaparsan illa tepki vereceklerdir ama dediğim gibi yaparsan öğretirler niyetini anlarlar yani kısacası.

Çok normal. Yapmadığınız bir iş, bilmediğiniz bir ortam nasıl gözükürüm korkusu. Bunlar ileriki yaşlarınızda aynı mesleği yapıp farklı iş yerlerine geçiş yaptığınızda bile hissedeceğiniz şeyler. Çünkü çok insani. Cesaretli ve soğukkanlı olup işinizi doğru yapmaya odaklanın gerisi hallolacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı