Çalışmayan Ev Telefonu İnterneti Yavaşlatır mı?

mepheist

Centipat
Askerlik görevimden yeni döndüm ve bir süre için ailemin evinde kalacağım. Burada yıllardır Superonline ADSL interneti kullanıyorlar. Altyapının fiber desteklemediğini biliyorum, gitmeden önce 4 ile 8 MB arası bir bağlantı sağlanıyordu. Yokluğumda çokça internet hızı sorunu yaşamışlar. Şu an Speedtest ile 0.20 download gösteriyor. Müşteri hizmetlerini birkaç kere aramışlar. Telefonla yardımda bir sıkıntı görmediklerini söylemişler ve en sonunda da bir ekip yollamışlar. Adamlar da geldiğinde bir sorun bulamamış ve elektrikçi çağırıp kabloları vs. incelemesi gerektiğini söylemişler. Babam kabloların yakın zamanda değiştiğini, değiştiği sırada internette bir sorun olmadığını, sorunun sonradan çıktığını söylüyor. Ben çok anlamasam da bağlantılara bir göz attım. Aklıma takılan tek bir şey oldu, o da splitter kullanıyor olsak da ev telefonunun çalışmadığı. Yani arama yapmıyor ve arama almıyor. bayağı bildiğiniz bozuk yani. Başka herhangi bir işlem yapmadan önce bunu sormak istedim. Yavaş internetin nedeni ev telefonunun çalışmaması olabilir mi? Elektrikçi çağırıp baktırmadan önce, ki küçük şehrin elektrikçisi internete ait bir durumu ne kadar anlar bilmiyorum, başka bir sabit telefon bulmakla zaman harcamalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Hayır, splitter (DSL Filtresi) olduğundan İnternet ile hiçbir ilgisi yok telefonun. Splitter hattı ikiye bölerek internetin ve telefonun bağımsız çalışmasını sağlar, yani hayır yavaşlatmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı