Çalıştığım yerde günlüğümün artırılmasını isteyince itiraz ederler mi?

Aglus

Picopat
Daha fazla  
Selam herkese nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Pek ismimi vermek istemiyorum. Öncelikle 14 yaşındayım ve size çalıştığım yerdeki işimle ilgili bir soru sormak istiyorum. Okul açıldıktan 6 hafta sonra babama kendi isteğimle yanında çalışabilir miyim? Diye sordum (çalıştığım yer babama ait değil ama üst rütbeli) tamam dediler ve ustaya da kendimi ikna ettim (garson olarak çalışıyordum) beni yanlarına aldılar ve gayet de işimde iyiydim. Herkese günlük para veriyorlardı rütbeye göre değişiyordu. Her neyse sadede geleceğim. Bana günlük 150₺ verirlerken diğer garsonlara 250₺ veriyorlardı tam bir enayi gibi çalışıyordum ama para paradır dedim. Ekstra olarak ben oradaki garsonlardan 1.30 saat önce geliyordum (18-22 falan yaşındalar) ve yazda bu sefer günlük paramın arttırılmasını isteyeceğim. Herhangi bir itirazları olur mu? Bunları size sormak istedim. (şu anki hedefim çalışarak RTX 3060 almak.) Konudan bağımsız farkındayım ama sizin görüşlerinizi almak istedim günlük paramı arttırırlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni çalıştırma zorunluluğu yok, şikayet gelse iş yeri sahibine ceza kesilir. İsteyebilirsin ama sadece red ile kalmayabilir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı