Call of Duty Black Ops: Cold War incelemesi

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bugün size çıktığından itibaren beni kendisine saran oyunu anlatacağım. Olumlu olumsuz yanlarını ele alıyorum.

Hayatımı CoD'a vermiş birisi olarak bu oyunun eski oyun mekaniğine daha çok benzediğini görmek açıkçası beni sevindirdi. Önceki oyun tamamen farklı gibi gelmişti geçen senenin başında. Hayatımda oynadığım en iyi oyunun (BO2)'nin de haritalarını tekrardan getirmeleri multisi için çok güzel bir adım. (2 tanesi geliyor, 8 tanesi de gelecekmiş ki sanırım biz CoD bağımlıları istediğimizi aldık, BO2 Remastered gibi bir şey olacak) yakın zaman League play de gelecek ve ranked playlisti de olacak oyunda. En çok onu bekliyorum ben de evet. Oyunun fiyatı maalesef yerel fiyatlandırma olmadığı için pahalı ama indirimde idi 1 ay önce, 20 Euro kadar. Çoğu insan aldı, oynadı. Genel olarak oyunun motoru biraz BO4'e benziyor. Zevki gerçekten müthiş. Oyunu düşünen, almayı kafasına koyan arkadaşlar için biraz yardımcı olabilmişimdir umarım. Geçen seneki oyundan çok farklı ama eski arcade özelliğini kaybetmemiş üstüne fazlasını bile eklemişler. Umarım sizlere az çok yardımım dokunmuştur.

Olumsuz yanları:
Hikayesi kısa ama artık firmalar multiplayer kısmına daha çok önem veriyorlar.
Sadece Battle.net üstünden oynanıyor.
Bazı bankalarda sanırım işlem ücreti alıyormuş arkadaş öyle demişti.

Bu kadar arkadaşlar. Teşekkür ediyorum.

Namıdeğer CoD 17. Sık babam sık, başka hiç bir şey yok. Her şey aynı. Dost Kayaoğlu çok güzel demiş: “Bu oyunu Dual Sense kurtarmış.”
Oynarken ben: “13 yıldır niye grafik dışında her şeyi aynı olan oyunu oynuyorum ben?”

4 saat hikaye 620 TL fiyat. Teşekkürler
Treyarch...

Ayrıca bu bir inceleme falan değil.

Ayrıca hikayede Woods ve Mason’ının olmasının tek amacı nostalji, hikayede önemleri bile yok.

Yap 50-60 saat campaign 100€'da veririm ama 5-6 saatlik oyuna para veresim gelmiyor. Warzone yetiyor 🥴

Call of Duty Modern Warfare (2019) oyunundan sonra bana aşırı tırt geldi. Üstelik MW daha yeni nesil duran bir oyun. Plastik silah sıkıyormuş hissi var Cold War'da. Neyse ki satın almadım (ki zaten o para verilmez) da bedava multiplayer haftasından denedim. Eski mekaniklere dönmeleri aşırı mantıksız bir seçim, oyun BO4 gibi hissettiriyor. Treyarch CoD yapmamalı. Coşmayın bunlar benim görüşüm.

İğrenç bir 4 saate 620 lira vermeyin, verdirmeyin.
Bu da ayrı bir sorun, 620 lira ne abi. Rdr2 bile 300 lirayken ben sana niye 2 misli para vereyim. Gösteriyorlar ama elletmiyorlar resmen... Bu kategoride rakipsiz olmanın dezavantajı. Rockstar falan yapsa şöyle bi fps savaş oyunu kafayı yerler.

Geri
Yukarı