Call of Duty Modern Warfare 2 - Create2DTexture Hatası

Alper

Hectopat
recep bey sizi level den takip ediyorum burda da görünce kayıt oldum.bir soru sormak istiyorum.ben cod mw2nin contingency adlı bölümünde bir hata alıyorum.bölüm yüklenirken

"Creature 2d texture (burada bir sürü şey çıkıyor) not avaible"

diyor.sadece bu bölümde oluyor.ben oyunu kurmadan önce yeni bir ram aldım.yeni ramı çıkarıp sadece eskisi kaldığında böyle bir hata vermiyor.

bir soru daha.cod mw2yi oynarken bazen ekranın rengi açılıyor(oyun donup kalıyor ancak sanki birisi ekrana ışık tutmuş gibi oluyor)sonra

Kod:
"directx encountered an unrecoverable error- check the directx FAQ for possible solutions"

bu hatayı veriyor.(bu oyunu geçen sene oynadığımda hatasız oynayabiliyordum.)yeni ramı çıkartınca da aynısı oluyor bu sorunda
bilgisayarımın özellikleri ise:

• intel pentium 4 3.0 ghz
  • Nvidia 7300 le(256 mb paylaşımlı)
  • 268 mhz 2x512 mb ram(pc 5 yıllık)
umarım bu kadar işiniz arasında sorularımı cevaplandırırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz hata bu ise oyunun dosyalarında veya bilgisayarınızdaki RAM'de sorun olabilir:

Create2DTexture (3_cursor3, 64, 64, 0, 861165636) failed: 8876086c = Invalid call

RAM'de hata olup olmadığını bu program ile test edeceksiniz:

http://technopat.net/forum/masaustu...-usbden-calisan-ram-bellek-test-programi.html

Bu sistemi değiştirmeniz artık şart. 7300LE'nin soldan 2. rakamı 3 ve bu kart artık oyunlar için çok yetersiz.

Yine de ekran kartı sürücüsünü ve DirectX'i de güncel tutun.

recep bey oyun dosyalarında sorun yok 2 farklı dvdden yükledim oyunu aynı hatayı verdi.
Create2DTexture (3_cursor3, 64, 64, 0, 861165636) failed: 8876086c = Invalid call
bende aynen böyle bir hata veriyor ancak eşitlikte ınvalid call yerine not avaible yazıyor

Bilgisayar açılışında USB'den açılamayacak demiş. Sanırım belleğinizin Boot özelliği yok. 2 farklı DVD'den kurdum diyorsunuz ama o DVD'ler zaten korsan olduğu için birbirinin birebir kopyası. Oyunun güncellemelerini yapın ve bir de öyle deneyin.

Ayrıca eğer RAM'i çıkardığınızda bu hata gidiyorsa sorun RAM'in bozuk olması olabilir.

Mümkünse oyunun orjinalini alın: Call of Duty veya: CALL OF DUTY MODERN WARFARE 2, PC GAME - Bilgisayar Oyunlar

Bilgisayar açılışında USB'den açılamayacak demiş. Sanırım belleğinizin Boot özelliği yok. 2 farklı DVD'den kurdum diyorsunuz ama o DVD'ler zaten korsan olduğu için birbirinin birebir kopyası. Oyunun güncellemelerini yapın ve bir de öyle deneyin.

Ayrıca eğer RAM'i çıkardığınızda bu hata gidiyorsa sorun RAM'in bozuk olması olabilir.

Mümkünse oyunun orjinalini alın: Call of Duty veya: CALL OF DUTY MODERN WARFARE 2, PC GAME - Bilgisayar Oyunlar
10 yıl sonra aynı sorunu bende yaşıyorum hadi buyurun.

Geri
Yukarı