Call Of Duty Modern Warfare Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
Evet oyun çıkalı 2 ay oldu, oyun sizce nasıl?
Benim eleştirdiğim noktalar oyuncular oldu, ilk defa FPS oyunu oynarken bu kadar yoruldum, binalara camp yapanlar mı dersin mayınları kuranlar falan çok hasta kitleye sahip bir oyun.
Ve işin kötü tarafı çapraz platform olması diyebilirim, PS4 ile oynayanların silahları neredeyse hiç tepmiyor ama bilgisayarda tepme kontrolü yapmak zorundasın, hele PS4 mouse ve klavye bağlayan oyuncu varsa işin yaş.
Sniper ile oynayan çok, 2 dönüm arazili bir haritada adam sniper ile ortada geziyor ve şak, direkt nakavt.
TTK (Time To Kill) çok hızlı, yani saniyeler ile savaşıyorsunuz, erken ölüyorsunuz diyelim :)
Elbette oyunun iyi yanları da var, mesela dürbün ve optik seçeneği bolca var, istediğin türde takabiliyorsun, R6 gibi M4 silahına acog takamama durumu yok yani :D.
Silahları adeta araba gibi modifiye edebiliyorsunuz, isterseniz yakın odaklı isterseniz uzak odaklı silah yapabiliyorsunuz.
Ground War oynayamadım, işlemci'm çok düşük olduğundan 40 FPS ile çekilmez oluyor maalesef.
Ve 2020 yılında battle royale geleceği söyleniyor, battle royale tam bu oyun için iyi olur bence, çünkü binaların içi ve dışarısı çok detaylı şekilde tasarlanmış aynı şekilde kamuflaj giysileri de öyle, adam yere yatınca neredeyse görünmez oluyor, sabırsızlıkla bekliyorum.
Oyunun arayüzü çok berbat, çok takılma var ve kullanışsız, bir BF4 canlılığı yok arayüzde :D
Keşke modern bir oyunda Battlefield cephesinden gelse diyorum şu sıralar, çünkü bu oyunda yıkılmalar yok, tank geliyor binaya vuruyor binada tık yok.

Yıkılma dediğiniz şeyler fizik. Call of Duty oyunlarından neden fizik beklersiniz anlamadım, Call of Duty'nin tarzı bu değil mi sizce? Call of Duty hikaye, verdiği his, Battlefield ise gerçekçiliği ve çok oyunculu modları için oynanır genelde. Onun dışında oyunu deneyimlemedim, Modern Warfare serisini çok severim umarım adına yakışır bir oyun olmuştur.

Ben oyunu beğendim ama nedense baş ağrısı ve mide bulantısı yapıyor. Singleplayer denemedim. Sadece iki gün online oynadım.
Güncelleme gelmiş. Tekrar deneyeceğim.

Yıkılma dediğiniz şeyler fizik. Call of Duty oyunlarından neden fizik beklersiniz anlamadım, Call of Duty'nin tarzı bu değil mi sizce? Call of Duty hikaye, verdiği his, Battlefield ise gerçekçiliği ve çok oyunculu modları için oynanır genelde. Onun dışında oyunu deneyimlemedim, Modern Warfare serisini çok severim umarım adına yakışır bir oyun olmuştur.
Tarz olarak Call Of Duty oyuna hiç tankı eklemesin o zaman, sadece piyade olarak savaşalım.
Benim anlatmak istediğim, iki taraf birbirlerine rakip ise fizikleride rakip olsun.
Ben oyunu beğendim ama nedense baş ağrısı ve mide bulantısı yapıyor. Singleplayer denemedim. Sadece iki gün online oynadım.
Güncelleme gelmiş. Tekrar deneyeceğim.
Güncellemeler ile bazen bozuyorlar bazen de bozduklarını düzeltiyorlar, RANK sistemi geldi ve tabikide Battle Pass.

Son düzenleme:
İki taraf birbirine rakip değil. COD her sene aktif 2-3 milyon oyuncu buluyor. BF V aktif oyuncu sayısı 100-300 Bin civarı geziyor. COD satışlar da hep daha iyi yerlere gidiyor. BF ise tam tersi, oyuncudan kopmuş bir oyuna döndü. Her oyun yavaş yavaş da olsa bir kitle kaybediyor.

Yani olay fizik ya da grafik katmak değil. Konsol tarafında eğlenceyi kimse sunarsan o kazanıyor. Battlefield gerçekci bir oyun asla değildi. Hep arcade kafada gidiyordu. Belki COD dar koridor oyununa göre gerçekci olabilir. İkisi yarışıyor olsa, EA Steam tekrar oyunlarını getirmezdi. Konsol tarafında COD geçebilecek, çok oyunculu FPS oyunu yok. Aynı şekilde BF grafik basmaktan, PC topluluğun ona yetişemediğini her yeni oyun sonrası kaybettiği kitle ile hatırlamış oldu. Çünkü konsolda herkesin sistemi eşit, grafik basan BF ise PC tarafında tüm kitleye hitap etmesine imkan yok. O yüzden ya konsolda COD geçmek için eğlence odaklı ve insanların neden COD tercih ettiğini özümseyip, ona göre oyun yapacak. Ya da böyle Fanboy kitlesi ve grafik var diye deneyen kitleyle yoluna devam edecek.

Gerçekci savaş deneyimi arıyorsan şu oyunlara göz atabilirsin.
Tabi gerçekcilikten anladığın, binaların yıkılması ise.
En son olarak EA ve Activision olaya tamamen para odaklı bakan firmalar. Activision yaptığı oyun para kazandırıyor ki, diğer toplara giriş yapmıyor. Bir ara gelecek odaklı oyun yapıyordu. Çok fazla kan kaybetmişti. Artık o temaya el atmaması gerektiğini, ağzı yanarak anladı.

Son düzenleme:
@26318 öncelikle cevabın için teşekkürler, benim gerçekçiliğim duvar yıkılması değil, gerçek bir atmosferdir.
Bana sizin gibi oyun öneren çok oldu, Insurgency vs.
Fakat atmosferik açıdan en iyisi BF.
Grafik konusuna değinmişsin ve para olarak bakıyorlar demişsin.
Öncelikle grafik en önemli şeydir (aynı zamanda fizik) kullandığın silahın üzerindeki detaylar görünmeyecek ise o oyunu oynamam daha iyi, aynı zamanda pencereden içeri gelen güneş ışığının detayı gibi, sizi bilmem fakat benim çok gözüme batıyor.
Benim amacım adam vurmak değil, eğer amacım sadece adam vurmak olsaydı CS-GO oynardım, ne işim var COD ile veya BF ile, ben grafik istiyorum.
Konsol konusunda haklısınız.
Yeni çıkan COD un tek eksiği fizik, grafikler mükemmel olmuş aynı şekilde ışık hüzmesi vs. Ama tek eksik fizik, ben de haklı olarak diyorum ki neden fizik yok, kütük gibi oyun oynuyoruz.
BF vs. COD kitleye göre değişir, ben ikisinide severek oynarım sadece eleştri amaçlı olarak yazdım bu yazıyı.

Tarz olarak Call Of Duty oyuna hiç tankı eklemesin o zaman, sadece piyade olarak savaşalım.
Benim anlatmak istediğim, iki taraf birbirlerine rakip ise fizikleride rakip olsun.

Güncellemeler ile bazen bozuyorlar bazen de bozduklarını düzeltiyorlar, RANK sistemi geldi ve tabikide Battle Pass.
Battle pass biliyorum da rank sistemi ne?

Battle pass biliyorum da rank sistemi ne?
Her 60 günde rank yani level 55 e düşecek ve her yeni 60 günde yeni battle pass ürünleri olacak, istersen 10 euroya bundle satın alıp komple battle pass ürünlerine sahip olabilirsin eğer para vermez isen, sadece battle passın bedava verdiği skin vs. alabileceksin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı