Call of Duty Modern Warfare Yasaklandı mı?

Doğru bir hamle olur. Umarım dijital platformlardaki satışlar da dahil edilir. Bunun lamı cimi yok. Alt tarafı bir video oyunu deyip geçmemek lazım. Emperyalist devletler eli ile terör örgütü, tuvalet kağıdı ypg/pkk yı meşrulaştırmak için her koldan lobi faaliyetleri, basın ve yayın organları, şimdi de video oyunu ile propagandası yapılıyor adeta parlatılmaya çalışılıyor.
Sadece Türkiye'de değil terörizmle mücadele eden her ülkede yasaklanmalı bu oyun.
Bu arada oyunun PS4 sürümü Rusya'da yasaklanmış.

Son düzenleme:
Oyun yasaklanmasa bile fiyatından dolayı alabileceğimi sanmıyorum.Call of Duty serisini hep hikaye için oynamıştım. Hikayesi için bu kadar paraya deymez bana göre.
Not: En son Call of Duty: Advanced Warfare oynadım.

Ne kadar boş bir yorum...

Daha resmi bir açıklama bile yapılmadı ki, yasak olup olmadığı bile belli değil...

Kaldıki oyununun hikayesinde yaptıkları hiç hoş değil...
Bir oyunun yasaklanmasını kendisine amaç edinmiş, farklı görüşlere saygısı olmadığı gibi saldırganlığı marifet sanan, boş insan yorumu...

İyi olmuş. Yok emek var, yok alt tarafı bir oyun, yok işte her şey kurgu falan geçin bunları, hikaye bunlar.

Oyunda bal gibi de bizim de halihazırda savaştığımız terör örgütlerini ve mehmetçiğimizi şehit eden teröristlere sempati duyularak hem Rusya tarafını hem de imalarla bizim tarafımızı kötüleyen içerikler dolu.

ABD'nin de terör örgütleriyle nasıl iş birliği ve yardım, yataklık yaptığını gösteriyor. Rusları bizden daha çok gömmüşler, yasaklanması normal, bizim için de normal.

Böyle güzelim yeni nesil oynanışlara, grafiklere, mekaniklere sahip bir oyunu salak bir terörist ele başı kadının etrafında şekillendirmek ve alttan alttan bazı ülkelere imalar vermek büyük başarı sevgili senaryo yazıcıları. Ödül olarak Rusya ve Türkiye'de de kırılan oyunlarınız bol bol oynanır artık.

Son düzenleme:
Bir oyunun yasaklanmasını kendisine amaç edinmiş, farklı görüşlere saygısı olmadığı gibi saldırganlığı marifet sanan, boş insan yorumu...
Yine anlamsız bir yorum, sataşan da sizsiniz...

Neyin farklı görüşü acaba? Resmi bir açıklama hala yok. Siz ise yorumunuzu resmi bir açıklama varmış gibi yazmışsınız.

Ayrıca oyunun içeriğine tekrar dikkatinizi çekmek isterim.

Bir şeyi amaç edindiğim de yok.

Yasaklamak bana kalırsa doğru değil. Yasaklamak sadece ambargo olur, milletimiz biraz daha açık sözle dile getirmeli örneğin o kadar ünlü Youtuber var video çekip koyabilir veya imza toplanabilir sosyal medyada ayağa kaldırabilir,oyunu kimse almayarak ülkede firmaya karşı tepki olduğunu gösterebilir fakat gelin görün ki bizim milletimiz Twitch ve Youtube üzerinden boş beleş videolar izlemekle meşgul. Susamam diyorlar ama ne hikmetse susuyorlar 😆. Göründüğü gibi bir oyun çıkartırlar dünyaya ypg veya Amerika gibi ülkeleri dost ve barış yanlısı gösterirler.

Yine anlamsız bir yorum, sataşan da sizsiniz...

Neyin farklı görüşü acaba? Resmi bir açıklama hala yok. Siz ise yorumunuzu resmi bir açıklama varmış gibi yazmışsınız.

Ayrıca oyunun içeriğine tekrar dikkatinizi çekmek isterim.

Bir şeyi amaç edindiğim de yok.

Sizi "yorumlarda anlam ve boşluk arama komitesinin" başına getirmişler sanırım. Hoşunuza gitmiyorsa almaz, oynamazsınız. Anlamak için daha özgürlükçü düşünmeye başlamalısınız. Merak etmeyin, sonradan kazanılabilen bir yetidir bu...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı