Call of Duty Vanguard düşüncelerim

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar iyi akşamlar arkadaşlar. Bu oyun çıkmadan önce de uzuun uzuun detaylı açıklama yapmıştım forum üstünden. Aşağıda bulabilirsiniz:

Bugün ise sonunda fragmanı çıkmış, az çok ne olacağı belli olan bu oyundan bahsedeceğim.

Öncelikle bu oyunun ismi WW2 Vanguard olmasını bekliyorduk, Vanguard olarak çıktı. Buradan da bu serinin devam edeceğini anlıyoruz. MW 2019 ve Warzone çok tuttuğu için aynı motor olan IW 8.0 Engine adlı motoru kullanıyor bu oyun da. Tactical sprint, mounting vs de olacak yani. Cold warda yoktu biliyorsunuz. Öncelikle ben eski bir codcu olarak bu oyundan çok beklentim yoktu fakat çıkışında 20 MP mapi ve ranked play özelliğinin gelmesi gerçekten çok hype yarattı bende. Cold warda League play için 4 ay beklemiştik. Bu oyunun MP tarafı için çok konuşabilirim detaylıca. Zaten ben de MP oyuncusuyum.

Campaign içinse klasik WW2 teması olacak, D-day ile başlayıp tüm cephelerde geçecek. Elbette hikaye modu sevenleri de düşünüyorlar, fakat yine çok uzun olmayacak gibi.

Zombi modunu da yine treyarch yapıyor ve cwdeki Dark Aether muhabbeti devam ediyor.

Oyun 60 euro ve yerel fiyatlandırma yok, ne ise ona denk geliyor kur olarak. Çok detaylı konuşmak isteyen arkadaşlar olursa yardıma açığım.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Direkt uzatmadan düşüncemi yazayım.
Affedersiniz ama BF V faciasından sonra nasıl oluyor da Activision hâlâ ikinci dünya savaşı oyunu çıkarabiliyor? İnsanlar artık bıktı. Evet, ilgi çekici bir savaş ama bıktık yani.
Tabii ki oynar mıyım oynarım. CoD hep bu yüzden kazanıyor çünkü hikâye modunda eğlence satıyor.

Direkt uzatmadan düşüncemi yazayım.
Affedersiniz ama BF V faciasından sonra nasıl oluyor da Activision hâlâ ikinci dünya savaşı oyunu çıkarabiliyor? İnsanlar artık bıktı. Evet, ilgi çekici bir savaş ama bıktık yani.
Tabii ki oynar mıyım oynarım. CoD hep bu yüzden kazanıyor çünkü hikâye modunda eğlence satıyor.
Hocam açıkçası bu olayı şöyle yorumlamak lazım.BF de CoD da temaları her sene değiştiren oyunlar,yani yeri gelecek 2050 yılında geçecek bu oyunlar yeri gelecek yine WW2 teması olacak.O yüzden artık gameplaye bakıyorum ben.Zaten her defasında hikaye modu da güzel oluyor,ha bugün sorsanız ben WW2 teması tercih etmem ama dediğim gibi.

BF 2042 ile aynı yıl çıkmasa kesinlikle alacağım oyun gibi gözüküyordu Vanguard. Artık sıkıldım eski Dünya savaşlarından ondan dolayı BF'den yana tercihimi kullanacağım. Ama herhangi bir indirimde (ki COD oyunları kolay kolay indirime girmez) alabilirim.

BF 2042 ile aynı yıl çıkmasa kesinlikle alacağım oyun gibi gözüküyordu Vanguard. Artık sıkıldım eski Dünya savaşlarından ondan dolayı BF'den yana tercihimi kullanacağım. Ama herhangi bir indirimde (ki COD oyunları kolay kolay indirime girmez) alabilirim.
BF 2042 açıkçası bence yarattığı hype gibi olmayacak,hüsran olmayacak ama çok inanılmaz güzel de olmayacak gibi.

BF 2042'nin altında bayağı bir ezilecek gibi duruyor.
Şöyle kıyaslamak lazım bence,BF evet bu sene iddali hatta bu Portal olayını da duymuşsunuzdur.Fakat her sene bu rekabet olduğunda CoD öne geçiyor,iyi olup olmamasından ayrı bir olay.Ayrıca yeni bir CoD oyununu bundan sonra warzone için de getiriyorlar,ha ben oynuyor muyum oynamıyorum fakat ona çok içerik gelecek.BF çıkışından BR yapmayacağız demişti fakat elbet gelecek,o da ne zaman gelecek,onun da söyleyeyim,Vanguard ile beraber verdansk gidiyor,bu da sezon1 gibi yani BFnin BR modunun muhtemel çıkartabileceği zamanlar gibi.

Geri
Yukarı