Çözüldü Çamaşır makinesi çalışırken güç kaynağı cızırtı sorunu

• Konuyu başlatan Bir Deliden Fazlası
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 18B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

Bir Deliden Fazlası

Ziyaretçi
Çamaşır makinesinin motoru dönmeye başlayınca eş zamanlı olarak güç kaynağım da cızırdıyor. Makinenin motoru durduğu zaman güç kaynağından gelen seste kesiliyor ve bunu her zaman tekrarlıyor, problem ne olabilir? Prizlerde topraklama yok, akım korumalı priz kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj veya Hz dalgalanmasından olabilir. Bir UPS kullanmanız problemi çözecektir. Biraz pahalıda olsa en kaliteli yöntem bu. Sorun ise tahminim elektrik kablolarınızın eski ve yetersiz olması.

Herhangi bir zarar verir mi güç kaynağına?

Çok aşırı değişim zarar verir. Topraklı priz kullanmanız çok iyi olur. Bizimde öğrenci evindeki buzdolabı öyle yapıyordu. Harici güç kaynağı aldım. Ama o makinenin yaptığı değişim kısa vadede bir sorun yaratacağını düşündürmüyor.

Bizim evde termosifon çalışınca benim odamın elektriği sigortadan atıyor. Sigorta artık yetmiyor diye tahmin ediyorum. Bence tamamen elektrikçi gerektiren bir iş, makinelerde sorun olduğunu düşünmüyorum.

Bunu masaüstü bilgisayarlar bölümüne değil, Ev elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri adlı bölüme açmanız gerekiyor sanırım. @Silinen üye

Çevremizdekiler önümüzde ki bahara Dumankaya buraları alacak diyor, zaten eve zarfta geldi. Şimdilik bir şey yapmamız mümkün değil, sadece ne kadar zarar verir veya vermez kesin olarak onu öğrenmek istiyorum.

Çevremizdekiler önümüzde ki bahara Dumankaya buraları alacak diyor, zaten eve zarfta geldi. Şimdilik bir şey yapmamız mümkün değil, sadece ne kadar zarar verir veya vermez kesin olarak onu öğrenmek istiyorum.
Fazla sorun olmaz en fazla PSU daha çabuk eskir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı