Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine Merkezi Geçiş

Nashtic

Centipat
Yer
Aincrad
Merhabalar,

Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyorum. Bu yaz bazı sebeplerden dolayı merkezi geçişle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine geçmeyi planlıyorum.

Şöyle bir durumum var, GANO'm 1.8'in altında ve birinci sınıfın ilk ve ikinci dönemlerinden kalan 6'şar krediden 1'er dersim var. Diğer geçtiğim dersleri intibak yaparak saydırmayı düşünüyorum. GANO'nun 1.8'in altında olmasının merkezi geçişe herhangi bir engelinin olmadığını biliyorum fakat geçiş yaptıktan sonra GANO'm 1.8'in altında olduğu için yeni üniversiteye geçişimde sadece 1. Sınıfta kaldığım dersleri mi alabileceğim yoksa saydırdıklarımdan dolayı 2 ve üzerinden ders alıp bu kalan derslerimi de alttan alabilme şansım var mı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O üniversitede arkadaşımdan bildiğim 2. sınıftan 3'e geçişte 1.8 Ortalama engeli olması. Oranın öğrenci işlerine telefon veya sosyal medyadan yazabiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı