Çankırı'da okulun bahçesindeki Atatürk büstüne saldıran kişi, tutuklanıp ceza evine gönderildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslümanların fethettiği toprak üstünde yaşadığımız için böyle olması gerekiyor. Herkes müşrik de değil, peki neden heykeller, büstler, putlar var?

Müslümanların fethettiği toprak üstünde yaşadığımız için böyle olması gerekiyor. Herkes müşrik de değil, peki neden heykeller, büstler, putlar var?
SENİN DİNİN OLABİLİR AMA ÜLKENİN DİNİ YOK. ANAYASADA BÖYLE YAZIYOR.

Tamam. Mescid-i Aksa'yı şu an İsrail aldı. Yıksınlar sinagog yapsınlar?

Merak etme gittim geldim kutsal topraklara. Kimseye put dediğim yok, bir tarafından uydurmaya çok meraklısın bakıyorum da. İşte bir canlının en çok neresi çalışırsa orayla uyduruyor.

Heykeller tapmak için değil, sanat için, saygı için var. Araştırmadan, kim tarafından yazıldığını bilmediğim sitelerdeki caiz değildir metinlerini okumadan diyebilirim ki her şey niyette saklı. Paraya tapan binlerce insan varken, saygı ve sevgi amacıyla dikilmiş bir heykelin haram olmasındaki sebep nedir?

Ülkeyi yönetenlerin müslümanlıkla alakası yok. İslamı kullanıp oy topluyorlar sadece. Her yere imam hatip yapmaları, camii yapmaları bir şeyi değiştirmez. 2023'de değiştireceğiz bu düzeni.

Demek istediğim şey zaten bu zihniyet de olanlar şeriat da yaşayanlar. Yoksa zaten böyle bir şey yapmaya, en azından başka bir insanın düşüncesine bile saygısı olması gerektiğini bilirlerdi, ama sadece kendilerinin daha doğru olduğunu düşünebilirler. Onlar burayı terk etmezler. Çünkü malesef ülke'nin büyük kısmı İslam'ın hukuğuna dayalı yaşıyor. Üzülerek söylüyorum ki uzun zamandır bu ülke bu yönde ilerlemeyi hızlıca sürdürüyor. Ama bir yere kadar sürecek bu elbet bir sonu var. Elle tutulur olmayan şeylere insan sonsuza kadar inanamaz, o kadar da zayıf olmaz :)

Bu insanlara kalsa şu an bu yazıyı size mektup atarak iletişime geçiyor olurdum. Aşırı üzülüyorum dinimi böyle temsil ettikleri için.

Meraktan sonuyorum dininiz nedir?

Ayrıca tutuklanan arkadaşa iyi olmuş, hak etmiş yobaz hadsiz.

Senin dinin olabilir ama ülkenin dini yok. Anayasada böyle yazıyor.

Tamam. Mescid-i Aksa'yı şu an İsrail aldı. Yıksınlar sinagog yapsınlar?

Dîni olmayan bir devlet ibaresini ortaya koyana da bakmak lazım tabii. Bizim atalarımız bu toprakları fethetti, işgal etmedi. İsraillilerin yaptığına da fetih demezsin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak etme gittim geldim kutsal topraklara. Kimseye put dediğim yok, bir tarafından uydurmaya çok meraklısın bakıyorum da. İşte bir canlının en çok neresi çalışırsa orayla uyduruyor.

Atatürk'ün büstüne saldıran bir kişinin tutuklanma haberinin altına:
AÜ'nün malum bir günde malum kişinin heykeli önünde rukû yapması görüntüsünden, ilk ve orta okullarda öğrencilerin secde ettirlmesi görüntüsünden ve malum yasanın halen yürürlükte olmasından mütevellit, saldırdığı iddia edilen kişinin tutuklanmasını doğru bulmuyorum. İslâmiyet'te heykel, büst, put gibi şeylerin yeri yoktur. İnanlar için bu böyledir...
bunu yazıyorsun ve bana Atatürk'e demediğini savunuyorsun. Bir şey derdim de küfürden ceza almak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı