Canlı ders uygulaması başlangıca Çince bir şey sabitliyor

emyounoone

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet, bu konuyu uzun süredir yazmak istiyorum EBA canlı ders uygulaması ve sebit canlı ders uygulaması başlangıca bir şey sabitliyor. Bu şey görev yöneticisnde gözükmüyor. Windows başlangıç yerinde de bir gözüküyor bir gözükmüyor ve Çince bir şey olarak gözüküyor. Aynı zamanda sürekli farklı Çince bir şey çıkıyor. En az 10 tane arkadaşımın tanıdığımın bilgisayarını kontrol ettim. Onlarda da durum aynı. Hiçbir yerde bu konu hakkında bir şey bulamadım. Birkaç kişi bu foruma yazmış bu Çince şeyi ama onlar bunun canlı ders uygulamasından kaynaklandığını bilmiyordu. Ben bilgilendirdim ve bunu zararlı mı değil mi ne olduğunu bile bilmiyorum. Canlı ders uygulamalarından birini kullanıyorsanız büyük ihtimalle sizin bilgisayarlarınızda da var kontrol edin, Windows ayarlarındaki başlangıç yerinden. Sürekli ismi değişiyor, sizde kendi bilgisayarınızda biraz araştırın, sürekli çıkıp o başlangıç menüsüne geri gelin sürekli değiştiğini ve bazenleri de görünmediğini göreceksiniz. Gerçekten çok korkunç bir durum bence. Görev yöneticisinde anormal bir durum yok. Aynı zamanda Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım bilgisayarı herhangi bir şey bulamadı. Ama bu konu hakkında bilen birileri varsa lütfen bilgilendirsin. Biliyorum bu konudan sonra çok fazla kişi bunu fark edecek. Canlı ders uygulaması neden başlangıca kendini sabitlesin ki?

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    88,2 KB · Görüntüleme: 186
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    246 KB · Görüntüleme: 172
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 174
Geçen gün de aynı mantıkta konu açılmıştı. Acaba canlı ders uygulamasını bile çinlilerden mi arakladık? Zoom ile açılmasından kaynaklı da olabilir.

Hocam inşallah bilgi falan gitmiyordur, devlete gitsin razıyım ama Çinlilere gitmesin be.

İmzamdan rapor 1 ve 3 paylaşır mısınız? Dediğim gibi canlı ders uygulamasından kaynaklı değil.

Yeni sürümlerle düzeltildi hocam. Bende de artık yok. Olan arkadaş da CCleaner ile başlangıçtaki o uygulamayı silsin. Eğer sisteminde bulunmuyorsa artık o uygulama, Bir daha gelmeyecektir o Çince şey.
Her zaman gözükmüyor zaten.

CCleaner'ı yükle. Orada startup (başlangıç) sekmesine gel. Orada "Zoom" adlı bir başlangıç uygulaması varsa sil onu.

Yeni sürümlerle düzeltildi hocam. Bende de artık yok. Olan arkadaş da CCleaner ile başlangıçtaki o uygulamayı silsin. Eğer sisteminde bulunmuyorsa artık o uygulama, bir daha gelmeyecektir o Çince şey.

CCleaner'ı yükle. Orada startup (başlangıç) sekmesine gel. Orada "Zoom" adlı bir başlangıç uygulaması varsa sil onu.

CCleaner'dan başka çözüm yolu yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı