Cannon Prima AF-9S kamera filmi bozuldu mu?

itwasgooday

Hectopat
Arkadaşlar kardeşimin bir tane kamerası var. Kameraya film takılıp kullanılıyor. Modeli Canon Prima AF-9s. Benim kameralar hakkında pek bilgim yok yanlışım olursa kusura bakmayınız. Kendisi ona Fujifilm'in bir tane filmini takmış. Ben de incelemek için kapağını açtım, çıkarmadan baktım ve geri kapattım. Kendisi bana filmin kullanılmaz hale geldiğini ve içindeki fotoğrafların gittiğini söyledi. Gerçekten sadece kapağını açınca film kullanılmaz hale gelip içindekiler siliniyor mu? Öyleyse mecbur film alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski makineler bu konuda hassas olabiliyor. Zarar görmüş olabilir.

Arkadaşlar kardeşimin bir tane kamerası var. Kameraya film takılıp kullanılıyor. Modeli Canon Prima AF-9s. Benim kameralar hakkında pek bilgim yok yanlışım olursa kusura bakmayınız. Kendisi ona Fujifilm'in bir tane filmini takmış. Ben de incelemek için kapağını açtım, çıkarmadan baktım ve geri kapattım. Kendisi bana filmin kullanılmaz hale geldiğini ve içindeki fotoğrafların gittiğini söyledi. Gerçekten sadece kapağını açınca film kullanılmaz hale gelip içindekiler siliniyor mu? Öyleyse mecbur film alacağım.
Ne kadar süreyle açıp kapattığınız yada ne kadar aydınlık bir ortamda olduğunuza göre değişebiliyor ama en az 5 karenin çöp olduğunu sana söyleyebilirim. Filmin kendisi aslında opak o yüzden sarılı olan kısımda ilk çekilen fotoğraflar sağlam kalacaktır. Yinede fotoğrafların neredeyse hepsine "light leak" diye geçen sarımtırak lekeler olur. İçindeki fotoğrafların değerine göre yıkamaya verilip sonuç beklenilebilir, keşke açmasaymışsınız ama kamerayı yazık olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı