Çözüldü Canon E484 yazıcı siyah beyaz yazdırırken çok hızlı yazıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Siyah beyaz yazdırırken çok hızlı yazdırıyor, sorun aslında tam olarak hızlı yazması değil hızlı yazarken yazılar yamuk çıkıyor.
Renkli kartuşu bozuk zaten galiba o yüzden siyah beyaz yazdırıyorum.
Renkli zaten renkleri çok iyi yazamadığı için siyah beyaz denedim ama çok hızlı yazdığı için düz çizgide değil Full yamuk çıkarıyor.
Mesela dikdörtgen bir şeyin içerisinde yazı var kesik kesik yukarı aşağı oluyor. Kusura bakmayın resim ekleyemedim ama telefondan girince ekleyeceğim.
Yardımcı olur musunuz acaba?

Çözüm
Ekran Görüntüsü (6).png

Bu karşıma geldi hangilerini işaretleyeyim?
Bunlar var sadece yazdırma seçeneklerinde. @ilkerowic
Sorun çözüldü (siyah beyaz ve hızlı yazdırma sorunu sadece).

Uygulamayı yüklerken kafa hizalama diye bir şeyi yaptım bir süre bir kağıt yazdı onu tarayıcıya koy tarat dedi sorun çözüldü.

Uygulama yüklenince arkalı önlü uğraşmadan yazdırabiliyorum artık.
Siyah beyaz yazdırırken çok hızlı yazdırıyor, sorun aslında tam olarak hızlı yazması değil hızlı yazarken yazılar yamuk çıkıyor.
Renkli kartuşu bozuk zaten galiba o yüzden siyah beyaz yazdırıyorum.
Renkli zaten renkleri çok iyi yazamadığı için siyah beyaz denedim ama çok hızlı yazdığı için düz çizgide değil Full yamuk çıkarıyor.
Mesela dikdörtgen bir şeyin içerisinde yazı var kesik kesik yukarı aşağı oluyor. Kusura bakmayın resim ekleyemedim ama telefondan girince ekleyeceğim.
Yardımcı olur musunuz acaba?

Yazılımla alakalı olabilir hangi programı kullanıyorsunuz? Driverler yüklü müdür?

Bende de MG4250 var arada oluyordu. Ayarlarda "yazıcı kafası hizalama" tarzında bir sekme varsa onunla yamuk çıkan yazıları düzeltebilirsin.
Tepsi hizalama yapın hocam. Aynısını ben de yaşadım Pixma E414 kullanıyorum. Program üzerinden tepsi hizalamaya girin birkaç sayfa yazdırır ondan sonra düzelir.

Tepsi hizalama yapın hocam. Aynısını ben de yaşadım pixma E414 kullanıyorum. Program üzerinden tepsi hizalamaya girin birkaç sayfa yazdırır ondan sonra düzelir.

Deneyeceğim.
Uygulama üzerinden biraz daha normal çıkarıyor öyle deneyeceğim bir de tepsi hizalamayı deneyeceğim.

Ekran Görüntüsü (5).png

Çıkan ayarlar böyle.

Edge üzerinden denediğimde benzer sonuçları aldım ama tepsi hizalaması bulamadım.

Deneyeceğim.
Uygulama üzerinden biraz daha normal çıkarıyor öyle deneyeceğim bir de tepsi hizalamayı deneyeceğim.

Eki Görüntüle 851851

Çıkan ayarlar böyle.

Edge üzerinden denediğimde benzer sonuçları aldım ama tepsi hizalaması bulamadım.
Hocam yazdırma kısmında çıkmaz. Yazıcının bilgisayara yüklediğiniz programında çıkar.

Yazıcının uygulamasına baktım pek bir şey anlayamadım.

Önerebileceğiniz uygulama var mı acaba tabii Windows için?
Hocam yazıcıyı farklı bir uygulama ile kullanamazsınız ki.
Buradan olan uygulamalara ve driver sürümünüze bakabilirsiniz. Bir tane uygulaması varmış kendisinin.

Hocam yazdırma kısmında çıkmaz. Yazıcının bilgisayara yüklediğiniz programında çıkar.

Hocam yazıcıyı farklı bir uygulama ile kullanamazsınız ki.
Buradan olan uygulamalara ve driver sürümünüze bakabilirsiniz. Bir tane uygulaması varmış kendisinin.

Üsttekinde yazdığınız için öyle demiştim.

O program zaten yüklü ama kullanmayı çözemedim.

Yazıcının driverini nasıl bakacağım.
Telefon üzerinde ersim çıkarırken sıkıntı yok ama PDF çıkarırken 1 sn içerisinde çıkarıyor kendi kafasına göre.

Bir tane driver buldum kurmaya çalışacağım bakalım.

Geri
Yukarı