Canon M50 Mark II vs Sony A6100

teknoman

Kilopat
Makaleler
2
Herkese merhaba. Uzun zamandır telefonumdan fotoğraf çekiyordum ama artık yetmediğini fark edip fotoğrafçılığa başlamak için kamera araştırmaya başladım ve bu iki model arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyidir? Kameralar yurt dışından gelecek.

Başka bir öneriniz varsa bildirmekten çekinmeyin.

@SideWinder Fikirleriniz benim için değerlidir.

Peki sizce kit lens mi almalıyım yoksa sadece gövdeyi alıp mı lens almalıyım? Fazla bir bütçem yok açıkçası.
El mahkum, kit lens alacaksın. Bütçen yoksa hiç zorlama kendini. İlk makinen olacaksa, kit lens öğrenene kadar sana sıkıntı çıkartmaz.

İmkan olursa A6400'e de bak. Ancak pahalandı tabii hepsi, maaleaef.

El mahkum, kit lens alacaksın. Bütçen yoksa hiç zorlama kendini. İlk makinen olacaksa, kit lens öğrenene kadar sana sıkıntı çıkartmaz.

İmkan olursa A6400'e de bak. Ancak pahalandı tabii hepsi, maaleaef.
Ne yazık ki Sony A6100 biraz pahalı geldi. Onun dışında önerebileceğiniz 800$ altı başka makine var mı? Fujifilm X T-200 gibi.

Hocam ben Fujifilm X-T200 almaya karar verdim gibi. Yurt içinden alacağım çünkü “ABD ile aynı fiyat” politikasını uyguluyorlar. Hoşuma gitti açıkçası. Sizin de alternatif bir öneriniz olmazsa onu alacağım umarım.

XT 200 güzel bir makinedir, ülkemizde de fiyatı nedeniyle çok tutuluyor. Hayırlı olsun şimdiden. :)

Geri
Yukarı