Canon R5 vs Sony A7R IV vs Sony A7S III

furkangokce1

Femtopat
Daha fazla  
Dostlarım selam. Bir süredir hobi olarak fotoğraf, video işiyle uğraşıyorum ve çok keyif alıyorum. 3 ay sonra elime bir miktar para geçecek ve bu parayla ekipman almayı düşünüyorum. Çoğunlukla video işleri ile uğraşacağım ama fotoğrafta çekeceğim. Aklımda 3 kamera var;

1- Canon R5.
2- Sony A7R IV.
3- Sony A7S III.

Sizce bu üçünden hangisini almalıyım? Ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir kamera var mı? Bu işlerde benden daha iyi olan insanların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar hep pro seviye ve çok pahalı kameralar. Bu yüzden bu konuda bilgi sahibi daha çok kişinin bulunduğu topluluklarda bu sorunuza yanıt aramanız daha iyi olur. Şahsi görüşüm elinizdeki lens setine göre tercih yapmanız, çünkü EOS R5 de, A7S3 de çok iyi video kameraları. A7R4 ile de gayet sinematik içerikler üretmek mümkün ama daha çok fotoğraf ağırlıklı bir kamera, video özellikleri diğerlerinden geri planda.

Hocam hobi için bu paralar verilir mi gözünüzü seveyim. Ne kadar profesyonel olduğunuza bağlı olarak elbette bütçeniz de varsa alabilirsiniz ama bunlar çok çok üst düzey makineler. Video istiyorsanız Sony'den şaşmamanızı öneririm. Eğer istiyorsanız Fujifilm XT-4'de alabilirsiniz güzel bir gimbal ile.

Hocam hobi için bu paralar verilir mi gözünüzü seveyim. Ne kadar profesyonel olduğunuza bağlı olarak elbette bütçeniz de varsa alabilirsiniz ama bunlar çok çok üst düzey makineler. Video istiyorsanız Sony'den şaşmamanızı öneririm. Eğer istiyorsanız Fujifilm XT-4'de alabilirsiniz güzel bir gimbal ile.
Bütçe sıkıntım yok şuan bütün tavsiyelere açığım daha düşüğünü de önerebilirsiniz daha 1.5 yıldır bu işteyim 5-6k dolar bi bütçem var bütün önerilere açığım

Geri
Yukarı