Carbide 400R kasaya ASUS ROG STRIX 3070 sığar mı?

muntaro

Kilopat
Kasanın özelliklerinde ekran kartı için 318mm uzunluk alanı belirtilmiş. ASUS ROG STRIX 3070'de ise boyutlar 318,5mm görünüyor. Tabii boyutları inç cinsinden yazılmış ve daha sonra santimetreye çevrilmiş.

Carbide 400R kasaya 31-32 santimlik kart takıp kullanan var mı? Kullanan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın özelliklerinde ekran kartı için 318mm uzunluk alanı belirtilmiş. ASUS ROG STRIX 3070'de ise boyutlar 318,5mm görünüyor. Tabii boyutları inç cinsinden yazılmış ve daha sonra santimetreye çevrilmiş.

Carbide 400R kasaya 31-32 santimlik kart takıp kullanan var mı? Kullanan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Cooler Master MB520 Genişlik 217mm / EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Yükseklik 13.6 mm
Corsair Carbide 400R Genişlik 206mm / ASUS ROG STRIX RTX 3070 Yükseklik 14.01 mm

Kendi kasa ve ekran kartı ölçülerimden yola çıkarak 3070 uzunluk olarak sığabilir fakat yükseklik olarak, kasanın genişliği yetersiz görünüyor. Yan panel kapanmayabilir, kapansa dahi güç kabloları ekran kartına baskı yapabilir.

Son düzenleme:
Hocam sahibinden sitesinde Kerem Ediz Mahmut adlı kişiden alacaksan, dolandırıcı bilgin olsun.

Aslında bütçeme uygun diye ona bakıyordum. O olmasa da 11-12 bin liraya kadar bütçem var. Ama dolandırıcı olduğunu nasıl anladınız ki?

Cooler Master MB520 Genişlik 217mm / EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Yükseklik 13.6 mm
Corsair Carbide 400R Genişlik 206mm / ASUS ROG STRIX RTX 3070 Yükseklik 14.01 mm

Kendi kasa ve ekran kartı ölçülerimden yola çıkarak 3070 uzunluk olarak sığabilir fakat yükseklik olarak, kasanın genişliği yetersiz görünüyor. Yan panel kapanmayabilir, kapansa dahi güç kabloları ekran kartına baskı yapabilir.

Yan paneldeki genişlik yeterli o konuda sıkıntı yok.

Aslında bütçeme uygun diye ona bakıyordum. O olmasa da 11-12 bin liraya kadar bütçem var. Ama dolandırıcı olduğunu nasıl anladınız ki?

Ben de almak istedim, bir kadın bana WhatsApp'tan ulaştı. Sonra aradı konuştuk. Param güvende ile almak istedim kabul etmedi. Antalya'da kuzenim var yarın gelip o alsın o zaman dedim. Kabul etti fiyatta da anlaştık ama bir daha telefona cevap vermedi. Büyük ihtimalle, kargolamadan para yollayacak bir enayi arıyor. Güven vermek için de rahatça yazıyor, arıyor. Gelip alacağım dediğinde tüyüyor.

3080, 3070 den daha alçak ve kasa genişliğim daha fazla olmasına rağmen zor sığdı. Yine de siz bilirsiniz :D

Ben de almak istedim, bir kadın bana WhatsApp'tan ulaştı. Sonra aradı konuştuk. Param güvende ile almak istedim kabul etmedi. Antalya'da kuzenim var yarın gelip o alsın o zaman dedim. Kabul etti fiyatta da anlaştık ama bir daha telefona cevap vermedi. Büyük ihtimalle, kargolamadan para yollayacak bir enayi arıyor. Güven vermek için de rahatça yazıyor, arıyor. Gelip alacağım dediğinde tüyüyor.
Bu durumu sahibinden.com'a bildirin direk hesabı askıya alıyorlar.

Ben telefon numarasındaki kişiyle görüştüm, gel al dedi. Zaten güvenli alışveriş olmazsa elden teslim almadan parayı yollamam. Eğer bana da böyle bir taktik yapmaya çalışırsa sahibinden.com'a şikayet ederim. Sizin de etmenizi tavsiye ederim.
3080, 3070'den daha alçak ve kasa genişliğim daha fazla olmasına rağmen zor sığdı. Yine de siz bilirsiniz :D

Hocam Gigabyte 3070 Ti Aorus Master sığdı bu kasaya. Uzunluğu 324mm. Benzer yönden endişe yaşayan Carbide 400r kullanıcısı arkadaşlar varsa ben buradan onlara belirtmiş olayım, 324mm ucu ucuna sığıyor arkadaşlar. Kenarda hard disk bölmesinin çıkıntısından dolayı doğrudan takmak mümkün değil. Kartı çapraz bir şekilde koyup sonra düzeltirseniz rahatlıkla oturuyor.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı