Çarşaf giyinimi yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TC Zafer Arslan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar malumunuz, ülkemize her kesimden insan sığınmacı olarak giriyor. Ve bunların içlerinden ne olduğu belirsiz kişiler de giriyor.

Son zamanlarda bu çocuk kaçırma olayları, bir hayli arttı.

Çarşaf giyiniminin yasaklanması gerekiyor. Bu kişiler etrafımızda tamamen anonim olarak dolaştığı için, bir suç işlendiğinde de kameralardan bulunması çok daha zorlaştırılıyor.

Bu çocukları kaçıran çarşaflılar erkekmiş.

Olası bir sorun da bu çarşaflı kişilerin üstünü polis arayamaz.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu kaçırılanlar arasında sizin çocuğunuz ve kardeşiniz de olabilir. Yorum yapmadan önce mantıklı düşünelim. Teşekkürler.

Not: Çarşaf giyinimi dinde zorunlu birşey değildir. Çarşaf giyinimi, bir arap kültürüdür. Zaten islam da başörtü var. Bunu da unutmamak lazım.

Yasaklayamıyorlarsa, en azından giyen kişiler için, yüzü açık olmak zorunda olmalı. O çarşafın altında bir erkek de olabilir. Veya herhangi bir suçlu biri de.

Video'da gördüğünüz gibi, çocuğu kaçırması 5 saniye bile sürmüyor. Çarşafın altına atarak, hemen oradan çocuğu kaçırıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da yakalanan çarşaflı çocuk hırsızı, erkek çıktı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
MEB öyle bir şey yok diye açıklama yapmıştı.

MEB öyle bir şey yok diye açıklama yapmıştı.

Gerçekten inanıyor musunuz? Ülkemize elini kolunu sallayan herkes girebiliyor, haberiniz yok sanırım?

Ben bile yolda çarşaflı birini gördüğüm zaman, hemen oradan hızlıca uzaklaşıyorum.

Arkadaşım tamam giy ama suratını niye kapatıyorsun yahu? O çarşafın için de erkek mi, kadın mı var bilmiyoruz.

Gerçekten inanıyor musunuz? Ülkemize elini kolunu sallayan herkes girebiliyor, haberiniz yok sanırım?

Ben bile yolda çarşaflı birini gördüğüm zaman, hemen oradan hızlıca uzaklaşıyorum.

Arkadaşım tamam giy ama suratını niye kapatıyorsun yahu? O çarşafın için de erkek mi, kadın mı var bilmiyoruz.
İnanmıyorum zaten. MEB'in böyle bir açıklama yapması garibime gitmişti.

Konu başlığına göre konuşacağım. Çarşafın yasaklanması ile baş örtünün yasaklanması aynı şey. Yani yasaklanamaz. İslam'da çarşafın önemli bir yeri var.

Hocam islam'da örtünme var. İsteyen çarşaf giyer, isteyen başörtü takar. Çarşaf giyinimi zorunlu diye birşey yazmıyor.

Son düzenleme:
Katılıyorum, yasaklanmalı. Çocuk kaçırma vesaire haricinde hem görüntü olarak da kötü görünen hem de dış ülkelerdeki insanların Türklere karşı olan bakış açısını zedeleyen bir giyim tarzı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir durumda maskeler falan da yasaklanmalı, kıyafet yasaklamaları ile bu iş çözülmez ülke dışı ve ülke içi güvenliği çözmek lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı