Çarşaflı çocuk kaçıran kadın olayı doğru mu?

TikTok'ta gezinirken karşıma çıktı. Çok da beğeni almış adam. Kadın kılığına girip çocukları kaçırdığı söyleniyor, bayağı da tedirgin etti beni. Yanı sonuçta kardeşim var. Bu olay doğru mudur yoksa beğeni için yapılan bir şey mi?

Çarşaf giyip Siyah transporter'a bin, artık sende çocuk kaçıransın. İnanmayın şöyle şeylere :D

Hadi Arap'ı anlarımda çarşaflı ne alaka kardeşim? Benim annemde çarşaf giyiyor. Bu Arap olduğu için değil Müslüman olduğu içindir.
İslamda aslolan tesettür örtünmedir.
İslam da örtünmek için de illa ki çarşaf olacak diye bir kaide yok!
Ben küçüklükten beri sevmem fobi demeyelim de hoşlanmıyorum.
Çarşaf giyen insanları çok tehlikeli bulurum belki araplardan belki küçüklükten kalma bir travma.
Her an her şey olabilir sonuçta gözünle göremiyorsun belki silah taşıyor belki bıçak taşıyor.
Çarşaf giyen insanları görünce de eziklercesine bir bakış atmıyorum.
Saygısızlık ettiğimi de düşünmüyorum nasıl istersen düşünebilirsin.

İslamda aslolan tesettür örtünmedir.
İslam da örtünmek için de illa ki çarşaf olacak diye bir kaide yok!
Çarşaf giyen insanları çok tehlikeli bulurum belki araplardan belki küçüklükten kalma bir travma.
Her an her şey olabilir sonuçta gözünle göremiyorsun belki silah taşıyor belki bıçak taşıyor.

Çarşaf derken simsiyah her yerini kapatarak giyinenlerden bahsediyorsanız pardon. Yanlış anlamışım.

Mesajımda herhangi bir şekilde çarşaf zorunludur vs. gibi bir şey belirtmedim.
İslam da kadın dışarı eşrafa çıkarken örtünmelidir diyor. Annem bunu çarşafla yapıyor bir başkası pardesü ile yapabilir. Bu kişisel tercih. Bende ülkemde İslamı Araplardan ibaret sananları istemiyorum.

İslam'da aslolan tesettür örtünmedir.
İslam da örtünmek için de illaki çarşaf olacak diye bir kaide yok!

Ahzap59'da cilbaplarini giysinler* diyor Allah cilbabin Arapça karsiligi butun bedeni yuz de dahil orten giysidir. Allah'in dedigi seyleri demedi diyerek Allah'a iftira atmak mi?

Hadi Arap'ı anlarımda çarşaflı ne alaka kardeşim? Benim annemde çarşaf giyiyor. Bu Arap olduğu için değil Müslüman olduğu içindir.
Çarşafın altında ne olduğunu göremiyorsun, olaya sırf "kapanmak ve dini inanç" olarak görme, yaşanan kötü olaylar vardı.

İnsanların çarşaf giyenlere karşı biraz temkinli yaklaşması normal. 2008 yılında Güngören'deki canlı bomba saldırısı, çarşaf giyip kadın kılığına giren bir terörist tarafından yapılmıştı. Her çarşaf giyen insan tehlikeli değil tabi ki ama bende çarşaflı birini görünce biraz daha dikkatli oluyorum ne olur ne olmaz diye. Bu tavrımın Araplarla ya da İslam'la bir alakası yok.

Müslüman olduğu için insan başörtü giyer neden din de olmayan bir şeyi giyiyor?

Ahzap59'da cilbaplarini giysinler* diyor Allah cilbabin Arapça karsiligi butun bedeni yuz de dahil orten giysidir. Allah'in dedigi seyleri demedi diyerek Allah'a iftira atmak mi?

Asıl kuran da senin dediğin yazmıyor. Cidden kuranda yazmayan bir şeyi söyleyip Allah'a iftira atmaya utanmıyor musun? O kadar meal ve tefsir baktım cilbap diye bir şey göremedim. İslam dininde çarşaf geçmez kadınların örtünmeleri söylenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı