Casper A15 CNC,CNA,CND,CNE sürümleri Win 8 Bios

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Casperin A15 serisinde Win8 yüklemede Sorun yaşayanlardan dolayı Kesin Çözümü Yazıyorum Ve ALINTI değildir Yabancı Kaynaklardan Sadece Bios Güncelleme Programı alınmışdır.

Yakın zamanda Elime Bir Arkadaşımın Bilgisayarı ulaştı Bios güncellenmesi gerekliydi ve Bios dosyasını ve güncellemesi için gereken dosyayı Türk kaynaklı sitelerin çoğunda verilmiş ancak herşeyiyle eksik verilmiş ya dosya silinmiş yada alıntı yapan sadece alıntı yapmakla yetinip Forum sayfası doldurmakla uğraşmış.

Kısaca Windows 8 yüklerken Aygıtlar yüklenirken Siyah ekran dan sonra birşey gözükmüyor sandığınız yerde normalde görünüyor. Ancak monitör desteklemediği için görüntü gelmiyordu ve intel grafiğin aygıtı güncelleme yapmadığından açılmıyordu monitor. Sizde de böyle oluyor ise veya win8'de sorun yaşamak istemiyorsanız Aşağıda anlattığım Bios güncelleme işlemini yapın.

Eğer Elinizde Başlıkda belirttiğim modellerde casper varsa aşağıdaki Bios Kurallarına uyup Doğru düzgün yapmanız gerekmekdedir yanlış bir durumunuzda Leptopun hiç Kullanamayacağınızı Unutmayın.

Burda Verdiğim Dosyaları İndirip ;
________

Dos RAR

1. DepositFiles

Alternatif link:

________

USB disk oluşturma rar USB bootable Dosyası ve biçimleme aracı

2. DepositFiles

Alternatif yöntem:
______
Rar dosyalarından Masaüstüne çıkarıp Boş bir FLash belleği Bilgisayarınıza takın, ardından USB disk oluşturma klasöründe HPUSB adındaki aracı Sağ tıklayıp Yönetici olarak Açıp (yazıyı okumayan sazanlar direk normal açacaklardır sonra bunu görcekler)

USB belleği
Device Altından Seçip, Quick format işaretleyip, Create A dos starup disk Seçip, " .... " tıklayıp Çıkarttığınız USB disk oluşturma Klasörünün içindeki win98boot Seçip, Starta Basmaları gereklidir.

Sonrasında USB belleğin İçine DOS
klasörünün İçindekileri FLash belleğe atmaları gerekli Sonra flash belleğe dokunmadan Bilgisayarı yeniden başlatıp USB belleği Boot olacak şekilde biosdan Birinci Kısma Almaları gerekli. (Eğer Doğru yapamaz iseniz win98 dos ekranı gözükmeden direk windows Açılacakdır)

Win98 Boot ekranı Geldiğinde Sizin sadece Yapmanız Gereken go yazmanız ve entara basmanızdır. (!!!Dikkat!!! Bu işlem sırasında Elektirik kesintisi veya flash belleği çekme gibi bir durum Olur ise Leptop Açılmıyacak ve Kullanılmaz Hale Gelecekdir.)

Son düzenleme:
Siz ilgilenmemekte ısrarcısınız ama sorunum bu. Lütfen artık biri beni umursasın ve yardımcı olsun.
Aylardır mesajım yukarıda ve takan bir kişi bile yok. "Olur, yapılır." deyip es geçmişsiniz beni.
Amacınız yardımcı olmak ise, lütfen olun da.

Batarya güvenlik hatası veriyor. Elimde batarya yok ve batarya güvenlik olayını iptal etmem gerekli, bir çok şey denedim. Bios Sürümüm, AMI 302. Cevap bekliyorum.

10168127_697868923608417_5555990755582934807_n[1].jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Miracho, eğer sizin leptop ta casper A15 ise malesef bataryasız güncelleyemezsiniz. İnsyde bios olsa idi atlama yolu vardı. Ben bu konu hakkında olmadığını varsayarak ilk cevabımı vermiştim. Atlama adımları var ancak sadece şifre için En güncel güncelelme aracını bile buldum ancak onda da atlama işlemi mevcut değildir. Sizin şuan güncellediğiniz update yazılımı 2.4. 3.0 olanını buldum ancak onda da aynı durum geçerli.

Winflash ile güncelleme yapmayı deneniz mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı