Casper A15A Windows 10 logoda kalıp uyku modu

Windows 10 logoda kalıyor. Kapatma tuşuyla uykuya alınca tekrar normal moda alınca açılıyor nasıl çözebilirim? Tekrar tekrar kapatma tuşuna basmaktan yoruldum.
Casper A15A.
6 GB RAM var 2+4 şeklinde ama deneme için sadece 4 taktım.

Eski bilgisayar ondan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG-20200526-WA0005.jpeg
    IMG-20200526-WA0005.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 33
  • IMG-20200526-WA0003.jpeg
    IMG-20200526-WA0003.jpeg
    1,9 MB · Görüntüleme: 43
  • IMG-20200526-WA0001.jpeg
    IMG-20200526-WA0001.jpeg
    2,9 MB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows’u kendin mi yükledin yoksa bilgisayarın ile gelen sürüm mü?

Windows'u kendim flash ile yükledim. Çalışma hızında falan hiçbir problem yok emir kardeş. Bilgisayar açılırken ekran gelmiyor. Bazen Windows 10 logosunda bazen ise logodan hemen sonraki ekran gelmeden kalıyor. Ben kapatma tuşu ile uykuya alıyorum. Tekrar uykudan alırken ekran geliyor devam ediyorum. Ama neden ekran 10 dışında kalmazken 10'da kalıyor?

Merhaba hocam. Benimde Vestel laptobum var 8 yıldır kullanmaktayım eskiden bende seninle aynı sorunu yaşıyordum. Ben sorunu bios güncelleyerek çözmüştüm.

Nasıl güncelleme yapabilirim BIOS'u?
Hocam öncelikle bios nasıl güncellenir ona bakmanız lazım Technopat tarafından videolu anlatımlar mevcut. Sonra kendi bilgisayarınıza uygun olan bios güncellemesini indirmeniz lazım. Casper sitesinden sizin modelinize ait sürücüler kısmını kontrol edin. Orada bulamazsanız anakartın modeline göre arama yapmanız lazım. Biraz eski model olduğu için bulmak zor olabilir.
Casper Pegatron A15 BIOS Güncelleme Rehberi şu konuya bakabilirsiniz.

Bende önceden Samsung vardı. Site üzerinden destek kısmından bulup güncelleme yapabiliyordum. Casper'da birçok şey soruyor. Haliyle bilgisayarın alt kısmında birçok kısım silinmiş. O yüzden nasıl diye sordum.

Bende önceden Samsung vardı. Site üzerinden destek kısmından bulup güncelleme yapabiliyordum. Casper'da birçok şey soruyor. Haliyle bilgisayarın alt kısmında birçok kısım silinmiş. O yüzden nasıl diye sordum.
Anladım. Attığım konuyu inceleyin sizin kullandığınız modele ait sanırsam. Çünkü sizde de pegatron A15 modeli yazıyor.
Benim vestel laptopta aynı şekilde Pegatron A15

Geri
Yukarı