Casper A15HC Driver sorunu

Ardaa

Hectopat
Arkadaşlar Laptopumun markası Casper A15HC. Driver CD'sini kaybettim. Acaba Casper A15HC Modelinin sürücüsünü bulabilir misiniz.Ben araştırdım ama bulamadım. Komik tarafı Casperin sitesinde de yok. Yardım eden olursa sevinirim. İyi forumlar.

Hangi aygıtın sürücüsü? Böyle bir hizmetimiz var bütün sürülceri bulan:

https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html

Yanlışlıkla Nvidia'nın Driverini sildim. Ama Bulamadım. Nvidianın sitesinde de indirdiklerim tutmadı. Malesef Nvidianın hangi sürüm oldugunuda bilmiyorum. O yüzden sormuştum. Suan İntel HD 3000 işimi görmüyor. Programı denedim tarattım. Driveri sildiğim için tarattıgımda Nvidia ile ilgili hiç bir şey bulmadı malesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia anasayfasına girdiğinde sol üstte Drivers yazan sekmeye tıklayıp All Nvidia Drivers seçeneğine gir. Sağ tarafta açılan menüden Option 2' deki Graphics Drivers seçeneğine tıkla. Yani otomatik olarak kendi bulacak senin kartını. Bir de Casper'ın sitesinde diğer driverlar ile ilgili eski de olsa destek mevcut. Bilgisayarının arkasını çevirip oradaki CN ile başlayan kodu söylersen yardımcı olabilirim.

Nvidia anasayfasına girdiğinde sol üstte Drivers yazan sekmeye tıklayıp All Nvidia Drivers seçeneğine gir. Sağ tarafta açılan menüden Option 2' deki Graphics Drivers seçeneğine tıkla. Yani otomatik olarak kendi bulacak senin kartını. Bir de Casper'ın sitesinde diğer driverlar ile ilgili eski de olsa destek mevcut. Bilgisayarının arkasını çevirip oradaki CN ile başlayan kodu söylersen yardımcı olabilirim.

Nvidianın sitesine girip denedikleri denedim ama bulamadı birdaha deneyecem. Kodu söylüyorum. St.Kodu: CN.VTI2410A umarım yardımcı olursun.

- - - Güncellendi - - -

Ya da ekran kartının donanım kimliğini söyle bize:

Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Recepciğim :D Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında sadece İntel HD Graphics Family'i gösteriyor. O yüzden yapamıyorum zaten. Bildiğin driveri silmişim hiç bir eser yok.

Benim dediğim CN ile başlayan bu değil. 3 harfli bir başlangıcı olması gerekiyor. CNA, CNB, CNE gibi bir kod. Ayrıca sanırım senin bilgisayarında Nvidia'nın GT540M ekran kartı var. İlk söylediğim yöntem gibi olmadıysa buna ait driverı indirebilirsin. Ayrıca ilk söylediğimi yapabilmen için yani otomatik tespit edebilmesi için bilgisayarında Java yüklü olması gerekli.

Neyse artık yapabilmeye çalışıcam . Options 2den dediğini yaptım. "The NVIDIA Smart Scan was unable to evaluate your system hardware. Please use Option 1 to manually find drivers for your NVIDIA products." bu hatayı aldım. Kendim manuel indirdim onuda kabul etmiyor. Çünkü en son sürümünü indiriyor oradan. Benim pc kabul etmiyor. Neyse yinede sağol Son çare Caspere mail atmak.

Recepciğim :D Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında sadece İntel HD Graphics Family'i gösteriyor. O yüzden yapamıyorum zaten. Bildiğin driveri silmişim hiç bir eser yok.

Sevgili Western, 10 yıldan fazladır bu sektördeyim ve sürücüyü silince Aygıtı Bilgisayardan silmediğini bilecek kadar tecrübeye sahibim. Ama sen bu tecrübeye sahip olmadığın için sürücüyü silince Aygıtı kaldırdığını sanıyorsun. Aygıt Yöneticisi'nde yenile dediğinde Windows kendisi zaten sürücüyü kuracaktır. Kuramazsa da kendin kurarsın.

Ha, bunu yapmana rağmen aygıt gözükmüyorsa başka bir sorun var demektir.

Sevgili Western, 10 yıldan fazladır bu sektördeyim ve sürücüyü silince Aygıtı Bilgisayardan silmediğini bilecek kadar tecrübeye sahibim. Ama sen bu tecrübeye sahip olmadığın için sürücüyü silince Aygıtı kaldırdığını sanıyorsun. Aygıt Yöneticisi'nde yenile dediğinde Windows kendisi zaten sürücüyü kuracaktır. Kuramazsa da kendin kurarsın.

Ha, bunu yapmana rağmen aygıt gözükmüyorsa başka bir sorun var demektir.

Sana inanıyorum, elbette biliyorsundur. Ama denetim masasında NVIDIA Denetim Masası'na tıkladığım zaman "Sisteminizde NVIDIA grafik kartı algılanmadı." diye hata veriyor, aygıt yöneticisinde her yerine baktım Nvidia ile ilgili hiç bir şey yok. Ama kasada nvidia kartı var o yüzden hiç bir şey anlamadım. Bu sorun kimsede yok herhalde :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı