Çözüldü Casper All in One bilgisayar için sürücü bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Bilgisayarıma (Casper All in One) uygun Realtek yazılımı arıyorum. Sanıyorum her anakarta göre değişiyormuş.

Konu hakkında hiç bilgim yok ama aygıt yöneticisinden donanım kimliklerini buldum. Aşağıdaki 2 satır yazıyordu.

Şimdi bunlarla Google'da arama yapıp, herhangi bir yerden yüklemem güvenli olur mu?

Bendeki yüklü sürümü Casper'ın sitesinden almıştım. Onu da Windows Update etti ve 7.11.2017 tarihli 6.0.1.8295 sürümü oldu.

Merak ettiğim diğer bir şey de; bu donanım kimliği ile arama yapınca, kendi anakartıma uygun ve belirttiğim versiyondan üst bir sürüm varsa aramada gelecekler mi?

Şu an Windows 11 kullanıyorum ve sanki önceye nazaran bazı ses sorunlarım var gibi. Mesela daha önce açılışta cızırtı yoktu ve onu engellemek için ses efektlerini kapat dedim. Ama bu sefer de hoparlörün normaldeki sesi düştü ve boğuklaştı. Tarayıcı üzerinde filmi anlamak için son sese yakın yapmak zorunda kalmaya başladım. Eskiden her 2 konuda da sıkıntı ve çakışma yoktu.)

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0282&SUBSYS_1B505709&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0282&SUBSYS_1B505709

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Update ile her zaman güncel sürüm de gelmeyebilir. Sıkıntı yoksa zaten ses sürücüsü güncellemeyle de gerek yok. Bende Z97 anakart ve eski sürücüyü kullanıyorum.
Şimdiye kadar çok kez sürücü kurdum. Setup çalıştırmak yeterli. Kendisi kurar. Bazı sürücüler de seçenek sunar.

Olmazsa dediğim gibi eski sürüme de dönebilirsiniz.

Olmazsa dediğim gibi eski sürüme de dönebilirsiniz.
Microsoft Defender SmartScreen tanınmayan bir uygulamanın başlamasını engelledi. Bu uygulamayı çalıştırmak bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye sokabilir. yazısı çıktı. Demek o yüzden başlamıyormuş. Seçeneklerde ise yalnızca çalıştırma kısmı var. Neden böyle bir mesaj verdi acaba?

Smart Screen kapatabilirsiniz. Çok da gerekli değil. Bir çeşit doğrulama aracı.

Kapattım ama Audio Consol'da RPC hizmetine bağlanamıyor mesajı alıyorum.
Kapattım, yükleme yaparken komut girilen ekran gelip bir şeyler çalıştı ama olmadı. Sizde de o ekran mı açılarak yüklemişti?

Hayır hocam. Normal olarak kurmuştu.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    21,5 KB · Görüntüleme: 15
Hocam, en iyisi sitesinden yükleyip deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı