Çözüldü Casper Bilgisayar Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

davuttotan

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm. Bilgisayarımı aldığımdan beri google chromede gezerken, oyun oynarken durduk yere 2 3 saatte bir mavi ekran hatası veriyor. Bazen çizgi şeklinde bi hata gibi birşey geliyor birde hata geldiginde çok sesli şekilde bir ugultu sesi geliyor kasadan. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerekli resim ve videonun linkleri.

Bilgisayar Özellikleri

Casper
  • Işlemci:Intel çift çekirdek
  • Ekran kartı:1 GB
  • 500 GB HDD var

Linkler:

Casper mavi ekran.jpg

casper dandik.jpg

Biyerde okudum power supply diye birseyden mi ne olurmuş onunda videosunu cektim kasanın icini buyurun link: Kasanın içi - YouTube

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın kapandığında biosta "Power supply surges detected during the previous power.." gibi yazı çıkıyor mu ? Üstteki sorun ekran kartının RAM'lerinden veya çipinden kaynaklanıyor. Ekran kartını çıkar VGA kablosunu anakartının onboard girişine tak öyle biraz takıl aynı şeyleri yaşayacak mısın kolay gelsin.

Bilgisayarın kapandığında biosta "Power supply surges detected during the previous power.." gibi yazı çıkıyor mu ? Üstteki sorun ekran kartının RAM'lerinden veya çipinden kaynaklanıyor. Ekran kartını çıkar VGA kablosunu anakartının onboard girişine tak öyle biraz takıl aynı şeyleri yaşayacak mısın kolay gelsin.
Power supply surges detected during the previous power yazmıyor vga'yı onboarda taktıgımda da aynı hatayı alıyorum.

Windows'un içinde minidump klasörü yok ?

MEMTEST ve HDTUNE 5.50 ile test yapın sonuçlarını paylaşın. Memtest error scan ve healt sonuçlarını paylaşın.
MEMTEST ve HDTUNE test yapmadım daha önce, acaba nasıl kullanacağım ve nereden indirecegimi yazabilir misin? Teşekkür ederim, çalışıyorum gececi oldugum ıcın cevapları geç veriyorum kusura bakmayın. Teşekkür ederim ilgilendiginiz için.

RAM sorunlu, ancak RAM'leri çıkartıp pinleri temizleyip doğru yerine sıkıca takmayı deneyip aynı testi yapın. Yine kırmızılar çıkarsa RAM sorunlu değiştirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı