Casper BIOS Güncelleme

emrkural

Hectopat
Merhaba;
Ben daha önce siyah ekran sorunu hakkında konu açmıştım ve bios'u güncelleyin diye cevap aldım ama bir türlü başaramadım.
Bilgisayar modelim
casper Nirvana m762su

Sonra ben bios ekranına baktım ve phoenix yazısını gördüm Google da arattım sonra orijinal sitesinde BIOSAgentPlus diye program buldum.
(PhoenixBIOS.com | The Official BIOS Update and Support Center for Phoenix Technologies) Bunu kurayım mı? Bilgisayarım bozulur mu? Ne yapasam?

Merhaba;
Ben daha önce siyah ekran sorunu hakkında konu açmıştım ve bios'u güncelleyin diye cevap aldım ama bir türlü başaramadım.
Bilgisayar modelim
casper Nirvana m762su

Sonra ben bios ekranına baktım ve phoenix yazısını gördüm Google da arattım sonra orijinal sitesinde BIOSAgentPlus diye program buldum.
(PhoenixBIOS.com | The Official BIOS Update and Support Center for Phoenix Technologies) Bunu kurayım mı? Bilgisayarım bozulur mu? Ne yapasam?

Casper Pegatron A15 BIOS Güncelleme Rehberi - Bloglar - Technopat Forum hocam bu konuda anlatıyor.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
USB'yi hazırladım şimdi ne yapmalıyım?
Usb bootable ettikden sonra bunu indir ve rardan çıkar usb belleğin içine at.
http://repo.palkeo.com/clevo-mirror/M7xxSU/746SU1419.zip
Bunu boot edip İlk olarak Win98 ekranı gelince "step1" yazacaksın, İşlem bittiğinde Sistemi yeniden başlat ve yeniden boot edip "step2" yazıp entara bas. Bunları yapıp sistemi yeniden başlat biosa gir ve default yapıp save yap işlem tamamdır.

Default yapmayı anlamadım. Daha kolay bir yolu yok mu bunun? Açıkçası boot etmek falan pek alışık değilim.
Bu bir işlemdir kolayı, azı, çoğu olmaz. Exit kısmında Default yazan ne varsa yaz bilmiyorsan.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı