Casper BIOS Güncelleme

ismailim

Hectopat
İyi Akşamlar,
Forumda Casper BIOS'la ilgili olan konuda verilen BIOS ları denedim ama herhangi bir sonuç alamadım. Winflash'la deneyince "Current BIOS can not recognize the ROM type" hatası alıyorum. Casper'a mail attım bana BIOS dosyasını gönderdiler. Win 98 boot dosyaları yüklemeye çalıştım. Yine hata aldım. Bu güncellemeyi nasıl yapabilirim. Teşekkürler..

Gönderdikleri dosya bu A15FB_W8_504

Casper Model: A15FB

Usb bootable yap fourmda anlatımı var, rar içindekileri bootable yaptıktan sonra usb belleğin içine çıkart. Sonra biosdan usb belleği boot edip 98 ekranı geldiğinde A15FB yazıp entera bas. Bundan sonra işlemler yapılıp bittiğinde bilgisayarı yeniden başlat ve direk biosa gir default yapıp kaydet ve çık.

Win 98 le boot edip a15fb yazınca usb'nin içindeki bios dosyasını bulmuyor. İçinde ftp.exe diye bir şey var, sanırım sadece .bin uzantılı dosyaları okuyor. aflash3.exe ile deneyince de BIOS dosyasının boyutu uyuşmuyor dedi. Yanlış dosya mı gönderdiler acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 98 le boot edip a15fb yazınca usb'nin içindeki bios dosyasını bulmuyor. İçinde ftp.exe diye bir şey var, sanırım sadece .bin uzantılı dosyaları okuyor. aflash3.exe ile deneyince de BIOS dosyasının boyutu uyuşmuyor dedi. Yanlış dosya mı gönderdiler acaba?
Dediğim şekilde yaparsanız bulmaması imkansız. Dediğim aşamaları doğru yapmadığınızdan yapamıyorsunuz çoğunlukla.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı