Casper CN.TKI-4200D Ekran Kartı Değişimi

Gazispor

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ekran kartı değişim rehberini okuyarak foruma yeni üye oldum, herkese iyi günler. Benim bir Casper marka laptobum var ekran kartım hasarlı. 3D uygulamalar ve oyunlarda binlerce çizik oluşuyor ve oynanmıyor. Ürün garanti dışı oldu, benim temizletme hatam sayesinde.

Arkadaşlar bugün ürünü teknik servislere götürdüm ve şöyle bir yanıt aldım. Ekran kartımın çipi değişecek yalnız değişim sırasında sorun olursa ekranın gelmeyeceğini bu durumda ana katın da değişeceğini söylüyor. O da çok maliyetli olacak sizlere danışmak istediklerim şunlar.

1) Bu model laptobumda ekran kartı değişimi var mıdır ? Eğer öyle bir şey varsa yeni bir ekran kartı almak istiyorum.
2) Eğer çip değiştirme sürecine gidersek ve orada bir arıza çıkarsa sizce anakart maliyeti(ekran kartıyla birlikte tabi ) ne kadar olur ?

• Casper CN.TKI-4200D

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Şu konuda benzer özelliklerde bir casper laptop için ali abi ekran kartının değişmeyeceğini söylemiş.
i5 4200M ve GT840M casper laptop ekran kartı değişir mi?
2- Tam bir fikrim yok ama laptoplarda garanti dışında ana kart değiştirmek yerine yeni laptop al derler genelde o kadar pahalı yani.

Aynen kardeşim o konuya 2-3 gün önce göz atmıştım .Anakart hakkında dediğin doğru çünkü casper yetkili servisi de bana o şekilde dedi . Vallahi bende oyuncuyum ama oyundan önce derslerim önce gelir . Ekran kartı bozuk olduğu halde autocad
1-Şu konuda benzer özelliklerde bir casper laptop için ali abi ekran kartının değişmeyeceğini söylemiş.
i5 4200M ve GT840M casper laptop ekran kartı değişir mi?
2- Tam bir fikrim yok ama laptoplarda garanti dışında ana kart değiştirmek yerine yeni laptop al derler genelde o kadar pahalı yani.

Aynen kardeşim o konuya 2-3 gün önce göz atmıştım . Anakart hakkında dediğin doğru çünkü casper yetkili servisi de bana o şekilde dedi . Bende çip değiştirme riskine girmeceyeceğim gerçi adam %10 öyle bir ihtimal var diyor ama oda gelir bana vurur işte :D Bu laptobu 5-6 ay daha kullanıp kardeşime vermeyi planlıyorum . Yeni alacağım makinenin laptop mu toplama pc mi olcağını kararındayım şu an :D Sabahtan beridir video izliyorum.

Yeni notebook alsam güzel yanı her yere gider kötü yanı tekrar yakmaktan korkuyorum(Casperin dandikliğinden yandı yada benim şansıma silkroad online oynarken makine çok fazla ısınıyordu ) ekran kartını yeni toplama pc düzsen güzel yanı ısı vs sorun olmuyor ama here yere de gitmiyor .
Büteçe 1500-2500 Şu anda toplama videolarına bakıyorum :)

Hiçbir laptop aynı fiyat etiketinde bir toplama pc ile yarışamaz bu bir gerçek. Ama kullanım amaçları farklı. Mesela ben üniversite öğrencisiyim. Tatillerde eve gidiyorum atıyorum çantama gidiyorum. İnşaat mühendisliği okuyorum bazen okula götürmem gerebiliyor çizim falan için, aynı şekilde proje çalışmalarımızda arkadaşlarla birlikte yapıyoruz onun için herkes laptobunu getiriyor falan. Seninde böyle ihtiyaçların varsa yada yakın bir zamanda böyle ihtiyaçların olacaksa laptop al derim. Yok ben bi 3-4 yıl daha yerimde sabitim bir yere gitmem diyorsam toplama pc'nin performansını hiç bir laptop vermez. Ben MSI GE70 kulanıyorum dolar düşükken 2550 tl ye almıştım ama şimdi fiyatlar uçmuş. Almadan önce bende çok araştırmalar yaptım saatler videolar izledim falan. Hala laptop piyasasını takip ederim ve sana şu laptobu gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Asus X550JX-XX099D 8GB GTX 950M Notebook

Hiçbir laptop aynı fiyat etiketinde bir toplama pc ile yarışamaz bu bir gerçek. Ama kullanım amaçları farklı. Mesela ben üniversite öğrencisiyim. Tatillerde eve gidiyorum atıyorum çantama gidiyorum. İnşaat mühendisliği okuyorum bazen okula götürmem gerebiliyor çizim falan için, aynı şekilde proje çalışmalarımızda arkadaşlarla birlikte yapıyoruz onun için herkes laptobunu getiriyor falan. Seninde böyle ihtiyaçların varsa yada yakın bir zamanda böyle ihtiyaçların olacaksa laptop al derim. Yok ben bi 3-4 yıl daha yerimde sabitim bir yere gitmem diyorsam toplama pc'nin performansını hiç bir laptop vermez. Ben MSI GE70 kulanıyorum dolar düşükken 2550 tl ye almıştım ama şimdi fiyatlar uçmuş. Almadan önce bende çok araştırmalar yaptım saatler videolar izledim falan. Hala laptop piyasasını takip ederim ve sana şu laptobu gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Asus X550JX-XX099D 8GB GTX 950M Notebook

Makine mühendisliği okuyorum onun için bende zaten ilk alışımda laptop almıştım ama oyunlara yetmiyor laptop :D

Başka fikri olan var mı makineyle ilgili eğer ekran kartı değisebilme özelliği varsa hiç bekletmeden yenisini almak istiyorum .

Değişmez değişse bile ısınacağı için frekans düşürecek. Ayrıca fiyatına aldanıp bir daha Casper almazsınız umarım :). Servise verip servis yenileyebilir ama ilerde gene sıkıntı çıkaracaktır. En ucuz anakart değişimi 300-350tl diye biliyorum.

Yok
Değişmez değişse bile ısınacağı için frekans düşürecek. Ayrıca fiyatına aldanıp bir daha Casper almazsınız umarım :). Servise verip servis yenileyebilir ama ilerde gene sıkıntı çıkaracaktır. En ucuz anakart değişimi 300-350tl diye biliyorum.

Teşekkürler yorumun için ilerde yeniden sıkıntı yaratacağını servislerde imalı imalı konuşarak belli ediyor zaten yaptırılsa bile ben oyun oynamam kardeşime bırakırım kendine de düzerim herhalde sitedeki makaleleri okuyorum bunun için. Eğer cevap veren olursa kusura bakmayın. Herkese iyi geceler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı