Casper Excalibur E27QHD vs AOC 27G2U

efe_kulhan

Centipat
Selamlar herkese. Yeni nesil cihaz olarak Xbox series s almaya karar verdim. Son vergi haberleri üzse de yurtdışından tanıdığım vasıtasıyla uygun fiyata getirtmeyi düşünüyorum. Normal şartlar altında bir notebook kullanıcısıyım ve dolayısıyla monitörüm yok. Xbox series s için uygun bir monitör arayışındayım. Kafamda soru işaretleri mevcut ve 2 monitör arasında karşılaştırma isteyeceğim.

Konsol 1440P yani 2K 120 FPS destekliyor yani native 2K görüntü alabileceğiz. Bu durum bizi mutlaka 2K monitör almaya mı itmeli yoksa upscale 2K görüntü yeterli olacak mıdır? Yenileme hızı konusunda series S'in 120 Hz'ye kadar destekli olduğunu öğrendim bu yüzden baktığım monitörlerin 120 Hz'ye kadar çıkabilmesine dikkat ediyorum. Singleplayer oyuncu olduğum için gecikme 5ms ve altı bana yetecektir ancak 1ms her zaman daha çok işime gelir gibi. Max bütçem 2.5k diyebilirim. 2K monitör için çok uygun bir bütçe olmasa da Casper Excalibur, Gamepower ve James Donkey markalarında 2K'ya ucuz monitörler var. 2.5k fiyata sahip biri 2K biri Full HD 1080P monitör arasında kaldım. Sizce hangisi en doğru seçenek olacaktır? Ekstra monitör önerilerine açığım. Boyut olarak minimum 23.8 veya 27 inç bakıyorum masam daha büyüğünü alamaz maalesef. Şimdiden teşekkürler.

Monitör 1(Casper Excalibur 2K) - Casper Excalibur E27QHD-G 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Fiyatı

Monitör 2(AOC Full HD 1080P) - AOC 27G2U/BK 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Fiyatı

Casper'ın her türlü ürününden uzak durun derim.

2K çözünürlüğü olması beni kendine çekiyor ama Casper markasından bir tık ben de çekiniyorum. Tek korkum 1080P monitörde 2K çözünürlükte oyun oynarken native 2K'dan çok daha mı kötü görüntü görürüm yoksa o kadar da etki etmez mi? Almışken 2.5k ya en iyi seçimi yapmak istiyorum Xbox series s için.

2K çözünürlüğü olması beni kendine çekiyor ama Casper markasından bir tık ben de çekiniyorum. Tek korkum 1080P monitörde 2K çözünürlükte oyun oynarken native 2K'dan çok daha mı kötü görüntü görürüm yoksa o kadar da etki etmez mi? Almışken 2.5k ya en iyi seçimi yapmak istiyorum Xbox series s için.

Hocam casper cidden berbat bir marka yani başıma geldiğinden söylüyorum ürün kalitesi vs olsun çok kötü ayrıca randıman almakta çok zor tabii yine siz bilirsiniz ama şikayet var adlı siteye girip firma hakkın da yazılanları okuyun tavsiyem.

Geri
Yukarı