Casper Excalibur E600 nasıldır?

Earthsea

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Benim yakından tanıdığım bir akrabamın sistem ihtiyacı oldu. Onu toplama sistem konusunda ne kadar ikna etmeye çalışsam da kendisi daha çok marka bilgisayarlara yöneliyor özellikle başlıktaki sisteme. Bundan dolayı bende Casper'ın sitesinden özelleştirerek sistem topluyorum fakat seçeneklerde kapalı sıvı soğutma seçeneği var. Bu sistem hakkında resimde de ekleyeceğim gibi özellikle sorum bilgisayarı sıvı soğutmalı alan arkadaşlara, acaba;

-Sıvı soğutma ekran kartını da içeriyor mu?
-Içeriyorsa bu soğutma karta özel mi?
-Özelse ileride Casper'ın destek vermediği başka ve yeni bir ekran kartı(mesela 3080 veya daha çıkmadı ama 4070 gibi) takmam için tüm sıvı soğutma sistemini sökmem mi gerekecek?
-Ve memnun musunuz?

Bilgisayar 1080P oyun için toplandı (bu yüzden RTX2060 seçtim) fakat ileriye dönük monitör değişimi ve gelecekteki ekran kartlarıyla da darboğaz olmaması için i7 10700K seçtim önerileriniz varsa açığım.

6sHgXt.png

Sistem Linki

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka bilgisayar, bir de "Casper"...

Casper almanızı hiç önermem.
Sosyal'deki bu algıyı da ben anlamıyorum. Lenovo'nun da kötü modelleri var, Casper'in da kötü modelleri var, Samsung'un da kötü modelleri var, Monster'ın da kötü modelleri var.
TurboX gibi "toplama" markalar neyse de, bu markalarda bu tarz sorunlar yaşanmaz. Bu algının yıkılması gerekiyor.

Sosyal'deki bu algıyı da ben anlamıyorum. Lenovo'nun da kötü modelleri var, Casper'in da kötü modelleri var, Samsung'un da kötü modelleri var, Monster'ın da kötü modelleri var.
Hocam Lenovo'nun ve Samsung'un da var ama Monster ve Casper markalarının bazı modelleri değil, hepsi kötü. Plastik kasalar, yetersiz PSU'lar, aşırı pahalı fiyatlar...

Son düzenleme:
Çok pahalı geldi bana sistem.

Bu konuyu o arkadaşa gösterin. Almak istediği bilgisayarın da toplama olduğunu ve sadece üstüne marka basılıp biraz kar eklediğini söyleyin.

Bilgisayarda bir sorun olduğunda Casper'ın teknik servisine mağruz kalmaktansa kendisi sistemi topladığında ve bir sorun yaşadığında sorun yaşadığı parçanın servis desteğinin daha iyi olacağını söyle. Casper'ın teknik servisine bir şey demek istemiyorum çünkü o kadar da kötü değiller "bence" ama kendisi topladığında her parçanın ayrı ayrı desteğinin olması daha iyi.

TurboX gibi "toplama" markalar neyse de, bu markalarda bu tarz sorunlar yaşanmaz. Bu algının yıkılması gerekiyor.
Sorma ya. Casper 3 bin liralık dizüstüyle 8 bin liralık Hp,Dell,Lenovo karşılaştırılar. Sonra o kötü şu kötü. Markanın önerilmemesinin en temel sebebi verilen hizmet olmalı en azından. Yoksa ikisinde de aynı işlemci aynı yazılım ıvır zıvır kullanılıyor. Özellikle Casper'daki algının geçmiş yıllarda birçok kişinin deneyimlediği eski kasalardan falan geldiğini tahmin ediyorum.

Hocam Lenovo'nun ve Samsung'un da var ama Monster ve Casper markalarının bazı modelleri değil, hepsi kötü. Plastik kasalar, yetersiz PSU'lar...
Kasa tarafını bilmiyorum fakat, Casper ve Monster gibi en azından kendini marka anlamında kanıtlamış üreticilerin "dandik" PSU kullandığını düşünmüyorum. Bir iki kişi "Onu alma patlar haha" yazıyor, ondan sonra da herkes araştırmadan aynı muhabbeti çeviriyor.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı