Casper Excalibur G770 açılmıyor

yakop61

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta içinde Teknosa'dan Casper G770 bilgisayar aldım. Power tuşuna basıyorum. Bilgisayar çalışıyor, klavye aydınlatmaları geliyor, fanlardan ses geliyor ama ekran gelmiyor. Birkaç defa tuşa basılı tutup kapatınca ve tekrar açmayı deneyince ancak açılıyor.<aldığım gün de aynı sorun vardı.> mimarlık öğrencisiyim ve proje teslim zamanım geliyor. Bilgisayarımı tamire gönderemem. Çalışmamasına neden olan sorun nedir?

RAM'lerinizi kontrol etmeyi deneyin. Genellikle bilgisayarın açıldığı fakat ekranın gelmediği senaryolar RAM'lerden kaynaklı olmakta. RAM'lerin yerlerini değiştirin veya birinden birini çıkarıp tekrar deneyin. Sorun RAM slotu kaynaklıysa bilemeyeceğim.

Şimdi genel durumu analiz ediyorum. Bilgisayarımda SSD vardı hard disk yoktu. Bilgisayarıma hard diski takmadan önce, powera basıyordum. Işığı yanıyordu, fan çalışıyordu, ekran gelmiyordu. Sonra Power ışığı sönüyordu tekrar yanıyordu. Hard diski takınca fark ettim ki aslında bilgisayar gücü kesiyormuş. Dediğiniz gibi RAM'lerin slot yerlerini değiştirdim. Birkaç defa klasik Türk taktiği üfledim tükürmeden, hem slota hem RAM'e :). (hard disk de taktım) şu an durum şu şekilde. Power tuşuna basıyorum, maximum 5 sn Power ışığı yanıyor, klavye ışığı yanıyor, ekran gelmiyor. Sonra tık sesini duyuyorum. Power tuşunun ışığı sönüyor. Sonra tekrar yanıp ekran açılıyor. Her seferinde aynı periyordik şekilde açılıyor. Önce ışık yanıyor sönüyor sonra ekran açılıyor. Ama sonuç olarak onlarca dakika beni uğraştırmadan açılıyor. Proje teslimini atlatayım tamirciye gideceğim. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Şimdi genel durumu analiz ediyorum. Bilgisayarımda SSD vardı hard disk yoktu. Bilgisayarıma hard diski takmadan önce, powera basıyordum. Işığı yanıyordu, fan çalışıyordu, ekran gelmiyordu. Sonra Power ışığı sönüyordu tekrar yanıyordu. Hard diski takınca fark ettim ki aslında bilgisayar gücü kesiyormuş. Dediğiniz gibi RAM'lerin slot yerlerini değiştirdim. Birkaç defa klasik Türk taktiği üfledim tükürmeden, hem slota hem RAM'e :). (hard disk de taktım) şu an durum şu şekilde. Power tuşuna basıyorum, maximum 5 sn Power ışığı yanıyor, klavye ışığı yanıyor, ekran gelmiyor. Sonra tık sesini duyuyorum. Power tuşunun ışığı sönüyor. Sonra tekrar yanıp ekran açılıyor. Her seferinde aynı periyodik şekilde açılıyor. Önce ışık yanıyor sönüyor sonra ekran açılıyor. Ama sonuç olarak onlarca dakika beni uğraştırmadan açılıyor. Proje teslimini atlatayım tamirciye gideceğim. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Dostum, sorunun ne şekilde çözüldü lütfen söyler misin?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı