Casper Excalibur G770 adaptöre takınca Coil Whine sesi

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Bu sorundan dolayı Monster Abra A7 v12.1'yi 1 ay uğraşlarım sonucunda iade etmiştim. Bu bilgisayarı alalı 13 gün oldu 10.günde başladı bu ses. Bu teknik servislerin sanırım kulağı yok duymuyorlar bu sesleri telefon başında sinir krizleri geçirtiyorlar. Sizce ne yapmalıyım. Bir de bütün 10.nesil laptoplarda mı var bu Coil Whine sesi.

reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v Capabilities /t REG_DWORD /d 0x0007e066 şu komudu yazıp ThrottleStop'u indirip C1E üzerindeki tiki kaldırınca sanırım sorun çözüldü. C STATE yüzünden olabiliyormuş. Sizde denemek ister misiniz ? @Bob Dolphin
Beni rahatsız etmiyor fabrika ayarları ile kullanmayı tercih ederim.

Reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Processor /v capabilities /t REG_DWORD /D 0x0007e066 şu komudu yazıp ThrottleStop'u indirip C1E üzerindeki tiki kaldırınca sanırım sorun çözüldü. C state yüzünden olabiliyormuş. Sizde denemek ister misiniz? @Bob Dolphin

Destekten cevap aldınız mı? SSD arızası yüzünden serviste SSD değişimi yapıldı ama değişim sonrası aniden bu ses belirdi. Çok rahatsız etmeye başladı. Nasıl bir çözüm sunarlar acaba?

Ses adaptörden mi geliyor bilgisayarınızın kasasından mı? Servis ortamı gürültülü olduğu için "bunda sorun yok, alın bunu geri gönderin" diyeceklerdir.
Ayrıca şu konuyu incelemenizde fayda var:

Son düzenleme:
Ses adaptörden mi geliyor bilgisayarınızın kasasından mı? Servis ortamı gürültülü olduğu için "bunda sorun yok, alın bunu geri gönderin" diyeceklerdir.
Ayrıca şu konuyu incelemenizde fayda var:

Ses kesinlikle SSD'den gelmiyor bende ve kasadan geliyor kasanın sağ bölgesinde CPU ve GPU'nun olduğu yerden. Dediğim gibi ThrottleStop'dan C1E yazılı şeyin tikini kaldırıp çalıştırırsanız CPU-state devre dışı oluyor ve ses kesiliyor. Adaptörü takınca sanırım CPU frekansı falan yükseliyor bir şeyler oluyor bu ses çıkmaya başlıyor. Aynı zamanda bilgisayar ısınınca da ses kesiliyor gibi tam emin değilim. Casper desteğe Twitter üzerinden yazmıştım ilk aldığım zaman CPU whine sorunu var bu durumda ne yapıyorsunuz diye. Cihazınızı servisin incelemesi lazım vs dediler. Bu şekilde ses neredeyse duyulmayacak kadar azaldığı için servise götürmemeye karar verdim.

Ses kesinlikle SSD'den gelmiyor bende ve kasadan geliyor kasanın sağ bölgesinde CPU ve GPU'nun olduğu yerden. Dediğim gibi ThrottleStop'dan C1E yazılı şeyin tikini kaldırıp çalıştırırsanız CPU-state devre dışı oluyor ve ses kesiliyor. Adaptörü takınca sanırım CPU frekansı falan yükseliyor bir şeyler oluyor bu ses çıkmaya başlıyor. Aynı zamanda bilgisayar ısınınca da ses kesiliyor gibi tam emin değilim. Casper desteğe Twitter üzerinden yazmıştım ilk aldığım zaman CPU whine sorunu var bu durumda ne yapıyorsunuz diye. Cihazınızı servisin incelemesi lazım vs dediler. Bu şekilde ses neredeyse duyulmayacak kadar azaldığı için servise götürmemeye karar verdim.
Verdiğim linkteki konuyu ve özellikle o konudaki son yorumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Son yorumda sorunuzun yanıtını DELL vermiş.

Verdiğim linkteki konuyu ve özellikle o konudaki son yorumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Son yorumda sorunuzun yanıtını Dell vermiş.

Hocam gördüm Dell'in verdiği cevabı hatta İngilizce olarak arattım aynı cevabı kopyala yapıştır olarak yazmışlar ama bir sorun daha var adaptörü taktıktan sonra oyun moduna alınca 35W'a cikiyor TDP o zaman da deli gibi ısınıyor işlemci yük altında 95 dereceleri görüyor sizce ne yapmalıyım. Cihazı HDD takmak için sökmüştüm ama HDD ile açılmayınca çıkartıp korkuyla geri topladım oyle açıldı yani fanlari temizlemeye cesaret edemem ama zaten cihaz daha 1 aylık hemen tozla dolmuş olamaz.

Bu rehberdeki adımları uygulayın. Bize %100 yük altındaki average değer lazım. Test sonundaki average ısı değeri de dediğiniz gibi 95'lerde dolanıyorsa vakit kaybetmeden servise gönderin. Teste ilk başladığınızda ısı değerlerinde oynama olabilir örneğin 95 dereceye çıkabilir. Fakat 15 dakikalık bir test sonunda olması gereken average değerinin düşmesidir. Örneğin 70'e sabitlemiştir. Böyleyse bir sorun yok. Bir de fanlar ne durumda? Laptop düz bir zeminde duruyor mu?
Uyarı: test sırasında mavi ekran, bilgisayarın kendi kendine kapanması gibi bir problemle karşılaşırsanız fazla zorlamayın. Servis yolu gözükmüştür.

Son düzenleme:
tec.png

Hocam kendi kendine kapanmadı ama değerler böyle. 97 derece görmüş Max 95 civarında kalmış.
Hocam test yaparken altına yükseklik koydum 88 dereceye sabitlendi 55W TDP ile 88 derece normaldir sanırım değil mi?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 684589

Hocam kendi kendine kapanmadı ama değerler böyle. 97 derece görmüş Max 95 civarında kalmış.
Hocam test yaparken altına yükseklik koydum 88 dereceye sabitlendi 55W TDP ile 88 derece normaldir sanırım değil mi?
Değerleri göremedim. Rehberdeki programla da deneyip sonucun ekran görüntüsünü atar mısın?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı