Casper Excalibur G770 BIOS'u nasıl güncellenir?

Noqx

Decapat
Daha fazla  
Excalibur G770 cihazım var. Daha önce MyASUS ve Lenovo Vantage programları ile başka bilgisayarlara yaptım ama Excalibur'un öyle bir programı olmadığı için nasıl yapacağımı bilmiyorum. Şu anki BIOS sürümüm Cp171. Excalibur'un sayfasındaki BIOS, benim BIOS sürümümden sonra mı geliyor? BIOS'un linki. Casper Driver İndirme | Casper.com.tr Ayrıca 2-3 sürüm sonrasını güncellersem bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı bilgisayardan var. Periyordik bakımı için götürdüğümde BIOS güncellemesini de yapmışlar. Vakti geldiyse bence sen de periyordik bakımına götür. Hem termal macunlar vs. Yenilenmiş olur.

@Noqx , eğer bilgisayarında 11.nesil işlemci varsa Casper'ın sitesindeki BIOS dosyasını indirip yüklemeyi deneyebilirsin. Fakat daha eski nesiller için müşteri hizmetlerine e-posta göndermen veya Whatsapp destek hattından yazman gerekiyor. Casper, Monster gibi markalar gerekmedikçe BIOS güncellemesi vermezler, güncellemezler. Sen sorumluluk alıp güncellerken bir sorun olduğunda herhangi bir kurtarma yazılımı da vermiyorlar. O yüzden ben sorun yaşamadığım sürece güncellemeyi düşünmüyorum. 9.nesil i7 Excalibur G770 kullanıyorum ve eski BIOS sürümünde undervolt yapabildiğim için düşük sıcaklık değerleri ile mutluyum.

@Noqx, eğer bilgisayarında 11.nesil işlemci varsa Casper'ın sitesindeki BIOS dosyasını indirip yüklemeyi deneyebilirsin. Fakat daha eski nesiller için müşteri hizmetlerine e-posta göndermen veya WhatsApp destek hattından yazman gerekiyor. Casper, Monster gibi markalar gerekmedikçe BIOS güncellemesi vermezler, güncellemezler. Sen sorumluluk alıp güncellerken bir sorun olduğunda herhangi bir kurtarma yazılımı da vermiyorlar. O yüzden ben sorun yaşamadığım sürece güncellemeyi düşünmüyorum. 9.nesil i7 Excalibur G770 kullanıyorum ve eski BIOS sürümünde undervolt yapabildiğim için düşük sıcaklık değerleri ile mutluyum.

Bana da öğretsene (konu dışı)

Forumdaki undervolt rehber konularını tavsiye ederim. Benim bilgisayara yaptığım ayarlar senin bilgisayarına uymayacaktır. O yüzden konulardan öğrenerek, kendin deneyimleyerek yapman daha faydalı ve sağlıklıdır.

Yaptım sanırım zararlıymış sürekli kullanmak yaparak tecrübe edindim Drive'ye yedekledim sadece yaz aylarında undervolt kullanacağım zaten CoD gibi oyunda GPU 63 CPU 86 olarak bende teşekkürler değerli bilgilerinizi benim ile paylaştığınız için herkese iyi akşamlar.

@MiniRayss02 , bu işlemin kesinlikle bir zararı bulunmuyor. Birçok firma bunu fabrikada satışa sunmadan önce yapıyor fakat Casper bunu umursamadığı için biz elle yapmak zorunda kalıyoruz. Satış öncesi şu an yapıyorlar mı bilmiyorum fakat UV yapılmış bir şekilde satılsa çoğu sıcaklık sorunu yaşayan kişilere bir nebze yardımları olurdu.

Bunun tek püf noktası ucu ucuna bilgisayar kapanmaya ramak kalacak şekilde UV yapmamaktır. Örneğin benim bilgisayarımda -0.125 mV'tan sonra mavi ekran vermeye başladığı için ve önemli bir iş yaparken bilgisayarımın kapanmasını istemediğim için bu değeri -0.110 mV olarak tutuyorum. Siz de bilgisayarınızın sınır değerini bulun ve bu değeri geçmeyecek şekilde bir ayarlama yapın, geniş bir tolerans aralığı bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı