Casper Excalibur G770 laptop ısınıyor

Roseika

Kilopat
Selamlar, yaklaşık bir senedir Excalibur G770 dizüstü kullanmaktayım. Normalde pek sıcaklık değerlerine göz gezdirmemiştim ancak son 1-2 aydır göz göz gezdirdiğimde boşta CPU ve GPU 60 oyun oynarken CPU ve GPU 90 derece görüyorum. Laptop Turbo fan modunda, altında soğutucusu bulunuyor ve kontrol merkezinde Gaming modunda çalışmakta. Payday 2, LoL, New world gibi oyunlar fark etmezsinizin Max 93 minimum 83 görüyorum. Bu normal bir durum mu? Normal değilse ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.
PC özelliklerim;

1627910091360.png

Boşta sıcaklık değerlerim;

1627910140070.png

Oyun sırasında sıcaklık değerlerim;

1627910182941.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, yaklaşık bir senedir Excalibur G770 dizüstü kullanmaktayım. Normalde pek sıcaklık değerlerine göz gezdirmemiştim ancak son 1-2 aydır göz göz gezdirdiğimde boşta CPU ve GPU 60 oyun oynarken CPU ve GPU 90 derece görüyorum. Laptop Turbo fan modunda, altında soğutucusu bulunuyor ve kontrol merkezinde Gaming modunda çalışmakta. Payday 2, LoL, New world gibi oyunlar fark etmezsinizin Max 93 minimum 83 görüyorum. Bu normal bir durum mu? Normal değilse ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.
PC özelliklerim;

Eki Görüntüle 1126021

Boşta sıcaklık değerlerim;

Eki Görüntüle 1126022

Oyun sırasında sıcaklık değerlerim;

Eki Görüntüle 1126023

Termal macun değişin ve PC'yi temizleyin. Çok aman aman fark olmaz zaten o model ısınan bir model.

Arkadaşın Acer Nitro'su 83 devirmiyor :) .

G770'in aşırı ısınma osrunu olduğunu herkes bilir.
Bahsettiğin nitronun ghz'ine de bak istersen. G770 ısınma sorunu dediğin cihaz 90 derecede çalışıyor. Alienware'in 4 fanlı kasalarını saymaz isek istediğin cihazı getir, bu ısıda TDP düşürülmemiş bu işlemcide aynı dereceleri verir.

Bahsettiğin Nitro'nun GHz'ine de bak istersen. G770 ısınma sorunu dediğin cihaz 90 derecede çalışıyor. Alienware'in 4 fanlı kasalarını saymaz isek istediğin cihazı getir, bu ısıda TDP düşürülmemiş bu işlemcide aynı dereceleri verir.

4.10GHz'lere çıkıyor. Undervolt veya throothle yok.

4.10GHz'lere çıkıyor. Undervolt veya throothle yok.
Aynen bak burada da 4.1 Ghz'de çalışıyor ve 83 derecede stabil çalışıyor. Vallahi kaynak olmasa şu tiplere inanacağız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
90 derecede çalışıyor işte bir de gelip eeee ısınma sorunlu arkadaşınki 83 derece diyor. Ne desek boş.

90 derecede çalışıyor işte bir de gelip eeee ısınma sorunlu arkadaşınki 83 derece diyor. Ne desek boş.

Buradaki cihaz 2019 üretimi kalın çerçeveli ısınan kasa. Arkadaşımdaki 2020 üretimi ince çerçeveli kasa. Bilip bilmeden yazıyorsun ve bana boş tip diyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı