Casper Excalibur G770 laptop oyunlarda grafik bozulmaları oluyor

harameyn33

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
480 gb
Ekran kartı
GTX 1650ti
İşlemci
İntel Core i7-10750H
2021'in ilkbaharında Casper Excalibur G770 aldım fakat hayatımda hiçbir zaman bir ürünü aldığıma bu kadar pişman olmadım. Geçen aylarda oyun oynarken ekranda grafik bozulmaları olmaya başladı yani kaplamalar oraya buraya uçuyordu. Ondan sonra da bilgisayar mavi ekran hatası verip sürekli kapanmaya başladı. Geçenlerde bilgisayarı servise götürdüm ve üzerine basa basa ekran kartında sorun olduğunu, grafiklerde bozulmalar olduğunu söyledim ancak sağ olsunlar sadece bilgisayara format atıp geri gönderdiler ve mavi ekran sorunu çözüldü denildi bana. Cihaza dün oyun yükledim ve bugün test ettim ancak grafik bozulmaları devam etti ve artı olarak ekran kartı ile işlemcinin sıcaklık değerleri tavan yaptı. Ben şimdi ne yapmalıyım? Öğrenciyim ve yeni bir cihaz alacak güçte değiliz de aile olarak. Zaten bilgisayar fiyatları çok yükselmiş.11.000 TL'min çöpe gittiğine çok üzülüyorum.

Not: Sorunun çözümleri için internette araştırma yaptım. NVIDIA sürücülerini DDU ile kaldırıp güncel sürücüleri tekrar yükledim. Cihazdaki tüm sürücüleri güncel mi değil mi diye taradım ancak hiçbir çözüm olmadı.

Casper kaliteli turbox. Yani kalitesiz. İade edin desem edemezsiniz. 2. el olarak satamazsınız. Belki grafik bozulmasını belirterek satarsınız. Satabilirseniz yeni bir bilgisayar alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı