Casper Excalibur G770 laptop PES 2021'de kasıyor

Herkese iyi akşamlar. Yaklaşın 1 ay önce almış olduğum Casper Excalibur G770 - Intel Core i5 11400h işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3050 ekran kartı, 8 GB RAM miktarından oluşan bilgisayarım, YouTube için PES 2021 videosu çekerken, zevkine PES 2021 oynadığım zamanlarda da inanılmaz derecede kasıyor. Sanki 5 liralık işlemci, 10 TL'lik ekran kartı ile PES 2021 oynamaya çalıştığımı düşünüyorum. Sebebini bilmiyorum. Birçok yere yazdım sorunumu fakat kimse doğru düzgün cevap veremedi. Denilenlerin hepsini yaptım, hatta dün bilgisayarıma format attım. Fakat hiçbir faydasını göremedim. Bazı forum forumlarda, "RAM miktarın 8 GB olduğu ve tek kanallı olduğu için kasması normal" gibi cevaplarla karşılaştım. Sözde, RAM miktarımı 16 GB yaparsam ve Dual Channel yani 8x2 yaparsam sorunun düzeleceğini söylüyorlar. Sizce ne yapmam gerekiyor. Nasıl çıkacağım bu karanlıktan?

Günümüzde oyunlar için 8 GB RAM gerçekten yeterli olmayabiliyor. Bu konuda mevcut RAM kaç Mhz bu da önem teşkil ediyor.
3200mhz hızında, Ram Birim Türü : SO-DIMM, Bellek Türü : DDR4 SDRAM Birim Voltajı : 1.2 V
Ram konusundaki görüşe katılıyorum.
Efendim çok teşekkür ederim. Ram miktarımı 16gb yaptığımda kasma ve donma sorunu sizce biter mi?

Geri
Yukarı