Casper Excalibur G770 performansı nasıl?

MelihKaan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Casper'ın Excalibur G770 modeli olan dizüstü bilgisayarını alacağım. Sizce nasıl bir performansı var? Not: Bütçem bu kadar olduğu için masaüstü veya başka bir marka alamıyorum. Cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir şey bekleme. Yorumlarında fazla ısınmıyor demişler ama bilemedim.

Arkadaşlar merhaba, Casper'ın Excalibur G770 modeli olan dizüstü bilgisayarını alacağım. Sizce nasıl bir performansı var? Not: Bütçem bu kadar olduğu için masaüstü veya başka bir marka alamıyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Bütçeniz ne kadar? Her zaman bir alternatif vardır.

Arkadaşlar merhaba, Casper'ın Excalibur G770 modeli olan dizüstü bilgisayarını alacağım. Sizce nasıl bir performansı var? Not: Bütçem bu kadar olduğu için masaüstü veya başka bir marka alamıyorum. Cevaplarsanız sevinirim
Alırsanız mangala geliriz he. Olur mu?(!)
Cidden kötü bir bilgisayar. Kronik sorunları çok.

Şu an kullanıyorum. Sorularınızı cevaplayabilirim ve bazı arkadaşlar bilmeden yazmış bu ısınma olayını, Turbo fan çalıştırma olayını, Power saving olayını kimse yazmamış her sorunuzu yanıtlayabilirim.

Bende şu an g770.1030-BVH0X modelini kullanıyorum. Forumda herkes ısınmadan ve anakarttan yana sıkıntı yaşadığını söylemiş ancak ben şu ana kadar ısınmayla ilgili bir problem yaşamadım. Hatta bir arkadaşımda da Monster'ın Abra A5 v16.6.5 modeli var RAM ekledikten sonra test yaptık ve ısınma konusunda Casper'ın Monster'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Aynı anda aynı ortamda test ettiğimizde benim bilgisayarım yaklaşık 3-5 derece daha düşük sıcaklıklarda çalışıyordu (AIDA 64'ün stres testini yaptık aynı süre boyunca). Anakart yüzünden bende tereddüt etmiştim almadan önce ama 6 aydır hiçbir sıkıntı yaşamadım. Size bir fikir oluşturması adına yaptığım test sonuçlarını atıyorum. Oda sıcaklığında Frisby FNC-5230st soğutucuyla birlikte yaptığım testi aşağıdan görebilirsiniz. Gaming mod ve fanlar turboda*

WhatsApp Image 2021-02-13 at 18.28.13.jpeg

Bende şu an g770.1030-BVH0X modelini kullanıyorum. Forumda herkes ısınmadan ve anakarttan yana sıkıntı yaşadığını söylemiş ancak ben şu ana kadar ısınmayla ilgili bir problem yaşamadım. Hatta bir arkadaşımda da Monster'ın Abra A5 v16.6.5 modeli var RAM ekledikten sonra test yaptık ve ısınma konusunda Casper'ın Monster'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Aynı anda aynı ortamda test ettiğimizde benim bilgisayarım yaklaşık 3-5 derece daha düşük sıcaklıklarda çalışıyordu (AIDA 64'ün stres testini yaptık aynı süre boyunca). Anakart yüzünden bende tereddüt etmiştim almadan önce ama 6 aydır hiçbir sıkıntı yaşamadım. Size bir fikir oluşturması adına yaptığım test sonuçlarını atıyorum. Oda sıcaklığında Frisby FNC-5230st soğutucuyla birlikte yaptığım testi aşağıdan görebilirsiniz. Gaming mod ve fanlar turboda*

Eki Görüntüle 1020070

Kanka dediğim gibi ya şans işi bende de 0 sıkıntı daha şu ana kadar GT770.1030 kullanıyorum yarısı var diyor yarısı yok.

Eki Görüntüle 1020070
Kral bu ızgara alttan veriyor havayı nasıl fan takıyorsun ? Ben anlamadım bende alcamda fan bişey yarıyormu birde yani dışarı veriyor havayı sen içeri sokuyorsun saçma değil mi ?

Son düzenleme:
Kral bu ızgara alttan veriyor havayı nasıl fan takıyorsun ?
Bende 9.nesil işlemcili G770 var fakat dediğinin aksine havayı alttan alıp arkadan üflüyor. Excalibur temiz havayı aşırı seven bir cihaz; eğer cihazı fanlı veya fansız bir stant üzerinde kullanırsan oyunlarda sıcaklıklara baya olumlu etkisi oluyor.
Konuyla ilgili mesaj olarak, ben de 1.5 senedir kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım, biz seçilmiş kişileriz sanırım 😊

Son düzenleme:

Geri
Yukarı