Çözüldü Casper Excalibur G770 yazılımları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmetgul.46

Centipat
Katılım
29 Kasım 2019
Mesajlar
2
Casper Excalibur G770 8EHOX i7 GTX 1650 4 GB 480GB serisi alalı 1 hafta oldu ama Control Center bulamadım ve fredos olarak aldım. Windows 10 yüklettim ama herhangi bir yazılım yüklememiz gerekiyor mu? Pek anlamıyorum daha hiçbir şey yüklemedim. Anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

cenkkarakol72

Picopat
Katılım
30 Ekim 2020
Mesajlar
6
Servise gondrdım .3 defa ayrı ayrı aramadan sonra 12-13 gun sonra almaya gıttım. Yazılımsal sorun olduğunu ve düzeldiğini söylediler. Ordayken actım baktım calısıyordu. Eve geldım 1 hafta sonra tekrar bakayım dedımm yine acılmamaya başladı.

Galiba kabullenmek gerek olmyacak.
 

RotasızBey

Hectopat
Katılım
4 Aralık 2019
Mesajlar
4.722
Çözümler
6
Yer
BesDokuz
G770 kullanıcısıyım. Cihaza temiz kurulup yapıp sürücüleri yükledim Control Center kadar çöp bir yazılım yok şahsen onu hiç yüklemedim. Sistemde Control Center olduğu zaman laptop şarjda olmadığı sürece yazılım açıkken cihazdan performans alamıyorsunuz. Performans'dan kastım internette gezinmek, Metin2 gibi düşük grafikli oyunları rahat oynamak gibi :) bunun sebebide Control Center aktif olduğunda cihaz prize takılı değilse text mode ve güç tasarrufu modu harici geçişe izin vermiyor. Bu iki modda işlemci hızı aşırı düşük olduğu için sistem tekliyor :) sırf RGB LED'ler için uğraşılmaz.
 

costelloo

Picopat
Katılım
23 Ocak 2022
Mesajlar
138
Çözümler
1
Yer
Sicilian
Merhaba ben G770 FreeDOS aldım Windows 10 64 Bit yükledim ve tüm driverleri Casper'in sitesinden indirdim ve kurdum ama Control Center kuruluyor ama açılmıyor.
Yaptıklarım
-Cihazı sıfırladım (Windows'u yeniden yükledim)
-Driveri yeniden kurdum
-Başkasından dosyaları alıp uygulamayı değişirdim sonra bir daha kurdum
-Güvenlik duvarı ile ilgili ayarlara baktım
-Uyumluluk sorunu seçeneğini kullandım. Ama hala calısmıyor ne yapabilirim?
İşlemci nesiline göre indirmeniz lazım hocam.
 

RotasızBey

Hectopat
Katılım
4 Aralık 2019
Mesajlar
4.722
Çözümler
6
Yer
BesDokuz
Son bir senede Casper Excalibur serisinden 4 farklı model kullandım. Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki rezalet :) yaklaşık 4 aydır Lenovo Ideapad Gaming 3 modelini kullanıyorum malzeme kalitesi vs. excaliburadan kat kat daha iyi tek sorun Excalibur'a göre bir tık daha fazla ısınıyor :)
 

Yeni konular

Yukarı