Casper Excalibur oyun sırasında 81 derece oluyor

ViolinTR

Hectopat
Herkese merhaba, arkadaşlar. Bana yeni alınan ve hediye olan Casper Excalibur G770 çok ısınıyor. Bana göre çok tabii laptopa göre normal mi bilemiyorum.

Sistem özellikleri:
RTX 3050 Ti 4 GB.
8 GB DDR 4 3200 MHz.
Intel i5 11.nesil 11400h.
512 GB SSD.

Arkadaşlar mesela GTA 5 giriyorum ayarların çoğu yüksek ve çok yüksek de. X16 olan ve X8e kadar olanlar kapalı.
Derece ortalama bu tarz oyunlar da 78- 79- 80 - 81 derece oluyor daha da üstünü görmedim.
Lakin sorun şu donanım olarak klavyenin sağ tarafın da çok ısınma oluyor mesela elimi koyduğum zaman bayağı bir elim yanıyor. Böyle oynamanın bir zararı var mı? Herhangi bir şey olur mu? Isınma değerleri normal mi laptopa göre. Ve FN+1 kombinasyonu ile Turbo fanları açıyorum derece 75'e geriliyor sabit kalıyor gittikçe düşüyor. Fakat ses çok geliyor. Turbo mod fanları açmadan başka bir şekil ile soğutma yapabilir miyim?
Not: Laptop hava akışı falan altın da altına kitap koyuyorum hava yollarını kapatmayacak şekilde. Şimdiden teşekkür ederim.

O makine için değerler çok düşük bile ki genel olarak laptoplara göre sıcaklıklarınız normal. Klavye için yapılabilecek bir şey yok laptopların genel sorunu harici klavye şart.

Herkese merhaba, arkadaşlar. Bana yeni alınan ve hediye olan Casper Excalibur G770 çok ısınıyor. Bana göre çok tabii laptopa göre normal mi bilemiyorum.

Sistem özellikleri:
RTX 3050 Ti 4 GB.
8 GB DDR 4 3200 MHz.
512 GB SSD.

Arkadaşlar mesela GTA 5 giriyorum ayarların çoğu yüksek ve çok yüksek de. X16 olan ve X8e kadar olanlar kapalı.
Derece ortalama bu tarz oyunlar da 78- 79- 80 - 81 derece oluyor daha da üstünü görmedim.
Lakin sorun şu donanım olarak klavyenin sağ tarafın da çok ısınma oluyor mesela elimi koyduğum zaman bayağı bir elim yanıyor. Böyle oynamanın bir zararı var mı? Herhangi bir şey olur mu? Isınma değerleri normal mi laptopa göre. Ve FN+1 kombinasyonu ile Turbo fanları açıyorum derece 75'e geriliyor sabit kalıyor gittikçe düşüyor. Fakat ses çok geliyor. Turbo mod fanları açmadan başka bir şekil ile soğutma yapabilir miyim?
Not: Laptop hava akışı falan altın da altına kitap koyuyorum hava yollarını kapatmayacak şekilde. Şimdiden teşekkür ederim.
Undervolt yapabilirsin sıcaklığı düşürmek için fakat bana göre normal sıcaklık değerleri.

Sistem özellikleri:
RTX 3050 Ti 4 GB.
8 GB DDR 4 3200 MHz.
512 GB SSD.

Hocam turbo fanı açacaksın ve kulaklık takacaksın, turbo fansız bi çözüm arama boşuna ağustos'tayız ayrıca yani hava aşırı sıcak.

Oyuncu dizüstüne göre gayet güzel değerler. Bu şekilde oynamanın herhangi bir sakıncası olmaz. Ancak klavyenin sağ tarafının ısısının kullanıcıya yansıması maalesef üretici hatası.

Yeni konular

Geri
Yukarı