Casper G900 2020 laptopa SSD takma

kgngltkn

Centipat
Daha fazla  
HDD veya SSD için bilgisayarda slot olup olmadığını bilgisayarın içini açmadan yazılımsal olarak nasıl öğrenebilirim? Şu anda HDD kullanıyorum ve SSD takabilecek ekstra yerim var mı merak ediyorum, ama internette araştırmama rağmen doğru dürüst bir cevap bulamadım. Sade bir cevap verirseniz sevinirim, hem başka merak edenler de basitçe öğrenebilir. Laptopum Casper G900 2020.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD ile kullanıyorsanız anakart üzerinde NVMe M2 SSD slotu var. Casper depolama kısmına gelirseniz görebilirsiniz.
Ayriyeten Youtube üzerinden incelemelere baktığınızda da içini açıp olan diskleri gösterdikleri/ söyledikleri kısımlar var, oradan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Casper'ın müşteri hizmetlerini aramayı deneyebilirsiniz.
Doğru düzgün açmadılar sormak istedim o yüzden
HDD ile kullanıyorsanız anakart üzerinde NVMe M2 SSD slotu var. Casper depolama kısmına gelirseniz görebilirsiniz.
Ayriyeten Youtube üzerinden incelemelere baktığınızda da içini açıp olan diskleri gösterdikleri/ söyledikleri kısımlar var, oradan da bilgi sahibi olabilirsiniz.
Ssd ile kullanıyorm ve incelemerinde içinin açıldığı göremedim ne yazık ki

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok teşekkür ederim sadece bir soru sormak istiyorum ssd takmalık yer var o kesinde hdd takmak için o zmaan yer var mı ?

Hocam konunun başında HDD kullanıyorum SSD takacak yer var mı diye sordunuz, şimdi de tam tersini soruyorsunuz, bir karar verin artık. Eğer SSD NVMe standardındaysa HDD takarsınız, Sata SSD ise HDD takamazsınız. Casper'ın destek sayfasından aşağı inip laptop modelinizi seçerek "Control Center" uygulamasını indirerek sisteminizde bulunan bileşenlerin marka ve modellerini öğrenebilirsiniz, ardından internette araştırarak HDD mi SSD mi kullandığınızı öğrenebilirsiniz.

Hocam konunun başında HDD kullanıyorum SSD takacak yer var mı diye sordunuz, şimdi de tam tersini soruyorsunuz, bir karar verin artık. Eğer SSD NVMe standardındaysa HDD takarsınız, Sata SSD ise HDD takamazsınız. Casper'ın destek sayfasından aşağı inip laptop modelinizi seçerek "Control Center" uygulamasını indirerek sisteminizde bulunan bileşenlerin marka ve modellerini öğrenebilirsiniz, ardından internette araştırarak HDD mi SSD mi kullandığınızı öğrenebilirsiniz.
Çok özür dilerim hdd ile ssd yi karıştırmışım KIOXIA-EXCERİA SATA SSD 240 GB var içinde

Geri
Yukarı