Casper GT630M/635M için Nvidia 344.75 Güncel Sürücü

Anlatmanıza gerek yok dediğimi yapacaksınız. Anlatamadığınız nokta "Nasıl BIOS'a gireceğim? olmalı. Sorunuzu da ben sordum ve cevaplıyayım. Resimde TAB tuşu ile app menüye geçecek oradan BIOS setup yazar BIOS'a girip dediğim gibi ayarları düzelteceksiniz. Eğer yapacak bilgiye sahip değilseniz bilen birine yaptırın.
Hocam işte maalesef App menüde BIOS'a geçiş yok onu demek istemiştim. Benim hatam anlatamadım. "Ne yaptıysam olmuyor BIOS'a giremiyorum" ibaresi bu yüzdendi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet Arkadaşlar en son sürüm olan Nvidia GT 635M için 385.41 sürücüyü kendi laptopumuz için uyumlu hale getirdim. Windows 10 64 bit olanlar içindir.
Öncelikle yapmanız gerekenleri sayıyorum:
1. Sürücüyü indirin: http://tr.download.nvidia.com/Windows/385.41/385.41-notebook-win10-64bit-international-whql.exe
2. Sürücüye sağ tıklayıp 385.41 ... klasörüne çıkart var ona basın.
3. Çıkarttığı dosyayı açıp Display.Driver dosyasının içine şu dosyayı içine atın değişime evet diyin: nvlbhi.inf
4. Gerekli en güncel intel grafik sürücüsünü indirin: Downloads for Intel® HD Graphics 4000
4. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sırayla şunları yapıştırın enter'a basın.
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit -set TESTSIGNING ON

4. 1. sayfadaki bahsedilen DDU programı ile önce Nvidia sürücüsünü yeniden başlatmayarak temizleme seçeneğini seçin temizleme bittikten sonra işleme devam edip etmeyeceğinizi soracak evet diyin ve bu sefer intel'i seçin intelin yazılımını temizleyip yeniden başlat seçeneğine basın temizlesin ve yeniden başlasın.
5. Grafik sürücüleri bakımından bilgisayarınız tertemiz olarak başladıktan sonra önce yukarıda verdiğim intel sürücüsünü kurun ve yeniden başlatın.
6. Nvidia sürücünüzü setup dosyasından kuruluma basın. Özel kurulum diyip sadece 385.41 grafik sürücüsü ve PhysX yazılımını seçin kuruluma başlayın ve gelen uyarıdaki yine de yükle diyin.
7. Kurulum bitince CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şunu yapıştırın:
bcdedit -set TESTSIGNING off
Yeniden başlatın artık pc'niz kullanıma hazırdır.:neo:

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    509,1 KB · Görüntüleme: 198
Söylediklerinizi harfiyen yerine getirdim fakat yüklenirken %50'lerde hata alıyorum. Bugün format attım daha temiz bir kurulum olsun diye fakat yine aynı. %40-%50'lerde hata veriyor. Eğer sorun olmazsa TeamViewer üzerinden yapabilme olanağınız var mıdır hocam?

Hocam tek diyeceğim şey "CASPER'A LANET OLSUN."

Bir daha ne alırım ne aldırtırım ne de adını duyduğumda bu lanet şirketin, sakin kalırım.

Hocam buraya yazmamak için yaklaşık 6-7 saattir özveri ile çalışıyorum lakin bende olmadı. Önce 8.1 di işletim sistemim. 3 saat kadar önce 10'a yükselttim. Şuanda Windows 10 Home kullanıyorum. Verdiğiniz 361x sürücüsünü de yüklüyorum. txt olayına dikkat ederek. inf olacak şekilde yüklüyorum yani. Bilgisayar bilgim de var o kadar tabii.
Intel'i de son sürüme güncelledim. DDU ile de sürücüyü kaldırdım -zaten formattan sonra hiç yüklenmedi de olsun-.

Yine başarısız, yine başarısız. Ne yapacağız hocam, sizin gösterdiğiniz adımların hiçbirinde yanlış yapmadığıma eminim. Modelim Casper Nirvana Cky GT635m.
upload_2017-10-14_4-28-25.png

Edit: Reset attım, tüm işlemleri 4-5 kere tekrar yaptım. Azim, kararlılık, ve işsizlik. 6.deneyişimde oldu. Hatta 387 sürümünü yükledim. Kafam karışık, neler yaptım anlamadım. Umarım oyunlarda saçma hatalar gözlemlemem. Bilgisayar "yav yeter be, hadi göstermelik yükleyeyim bari sana bi bırak beni" demiş de olabilir. :D

Bir daha ne alırım ne aldırtırım ne de adını duyduğumda bu lanet şirketin, sakin kalırım.

Hocam buraya yazmamak için yaklaşık 6-7 saattir özveri ile çalışıyorum lakin bende olmadı. Önce 8.1 di işletim sistemim. 3 saat kadar önce........

Evet yukarıda yazdığım gibi bilgisayar tam da "Yav yüklemiş gibi yapalım da bi gitsin" demiş. Oyunda iki kart arasında gidip geliyorum, fps değişimi yok. HD4000 de GT635m de aynı fps veriyor. Şimdi Murat hocanın farklı sürücülerini yüklemeye çalışıyorum. "Çalışıyorum". :/

361x sürücüsünü sadece grafik sürücüsü olarak kurdum hocam, bir fark yaratmıyor oyun içinde. 387 den 4-5fps daha yüksek. Oyun Northgard. Şimdi komple 361 sürücüsünü tüm nitelikleriyle yüklemeye çalışıyorum.

Edit: Yine fps artmadı. 385'i Casper GT630/635M için Nvidia 385.41 Güncel Sürüm buradakini kuruyorum.

Edit: 385 i kurdum ve her ayarını denedim, maksimum performans için ne gerekiyorsa yaptım. Ancak 361 sürümünden 1-2fps daha az aldım, üstüne üstlük tarayıcıda sürekli yenileme problemi, sürekli bir refresh atma sorununu beraberinde getirdi. Silip 361'e geçeceğim. Anlam veremiyorum, HD4000 kartı daha performanslı Northgard oyununda. Bir iki oyun daha indirip test edeceğim

Sonuç:

361x sürücüsünde bilgisayar sıkıntı çıkarmıyor. Lakin Northgard oyununda tüm performans ayarlarını pcden ve oyundan yapmış olmama rağmen kart 18fps veriyor. HD4000 kartı ise ortalama 24 fps veriyor.
Başka bir oyunda deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• upload_2017-10-14_4-27-37.png
    upload_2017-10-14_4-27-37.png
    129,7 KB · Görüntüleme: 246

Hocam buraya yazmamak için yaklaşık 6-7 saattir özveri ile çalışıyorum lakin bende olmadı. Önce 8.1 di işletim sistemim. 3 saat kadar önce 10'a yükselttim. Şuanda Windows 10 Home kullanıyorum. Verdiğiniz 361x sürücüsünü de yüklüyorum. txt olayına dikkat ederek. inf olacak şekilde yüklüyorum yani. Bilgisayar bilgim de var o kadar tabii.
Intel'i de son sürüme güncelledim. DDU ile de sürücüyü kaldırdım -zaten formattan sonra hiç yüklenmedi de olsun-.

Yine başarısız, yine başarısız. Ne yapacağız hocam, sizin gösterdiğiniz adımların hiçbirinde yanlış yapmadığıma eminim. Modelim Casper Nirvana Cky GT635m.
Eki Görüntüle 263109

Edit: Reset attım, tüm işlemleri 4-5 kere tekrar yaptım. Azim, kararlılık, ve işsizlik. 6.deneyişimde oldu. Hatta 387 sürümünü yükledim. Kafam karışık, neler yaptım anlamadım. Umarım oyunlarda saçma hatalar gözlemlemem. Bilgisayar "yav yeter be, hadi göstermelik yükleyeyim bari sana bi bırak beni" demiş de olabilir. :D

Evet yukarıda yazdığım gibi bilgisayar tam da "Yav yüklemiş gibi yapalım da bi gitsin" demiş. Oyunda iki kart arasında gidip geliyorum, fps değişimi yok. HD4000 de GT635m de aynı fps veriyor. Şimdi Murat hocanın farklı sürücülerini yüklemeye çalışıyorum. "Çalışıyorum". :/

361x sürücüsünü sadece grafik sürücüsü olarak kurdum hocam, bir fark yaratmıyor oyun içinde. 387 den 4-5fps daha yüksek. Oyun Northgard. Şimdi komple 361 sürücüsünü tüm nitelikleriyle yüklemeye çalışıyorum.

Edit: Yine fps artmadı. 385'i Casper GT630/635M için Nvidia 385.41 Güncel Sürüm buradakini kuruyorum.

Edit: 385 i kurdum ve her ayarını denedim, maksimum performans için ne gerekiyorsa yaptım. Ancak 361 sürümünden 1-2fps daha az aldım, üstüne üstlük tarayıcıda sürekli yenileme problemi, sürekli bir refresh atma sorununu beraberinde getirdi. Silip 361'e geçeceğim. Anlam veremiyorum, HD4000 kartı daha performanslı Northgard oyununda. Bir iki oyun daha indirip test edeceğim

Sonuç:

361x sürücüsünde bilgisayar sıkıntı çıkarmıyor. Lakin Northgard oyununda tüm performans ayarlarını pcden ve oyundan yapmış olmama rağmen kart 18fps veriyor. HD4000 kartı ise ortalama 24 fps veriyor.
Başka bir oyunda deneyeceğim.
Dostum bi haber var mı düzgün çalıştı mı ekran kartı fps artışı var mı

Ekran kartı düzgün çalıştı. Başka oyunlar denemedim henüz. Ama dediğim gibi son güncelliğinde hd4000 kartı, nvidianın 361,384,385 ve 387 versiyonlarından daha performanslı çalıştı Northgard oyununda. Yaklaşık 7fps daha iyiydi.

Geri
Yukarı