Casper H36ST BIOS güncelleme sonrası PC kapatıldığında anakartta güç ışığı yanması

mahtars

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar günler süren uğraş ve çabalarım sonucu çözüm bulamadığım için sizlerden yardım almak istiyorum. Casper H36ST 1 GB ATI ekran kartlı bilgisayarımın ekranında lekeler şekiller oluşmasından sonra BIOS update yapmaya karar verdim ve yaptım da. Casper'den aldığım 202 Version BIOS'u yazmamla sorunlar başladı. Açılmadı sistem. Ben de İnternetten BIOS güncelleme cihazı ve Winboard W25q32BV BIOS çipi aldım. Anakarttan BIOS'u söktüm. BIOS lehim yerlerinden ince tellerle sırası doğru bir şekilde entegre soketine lehimledim bu sayede rahat rahat BIOS cipini deneyebiliyorum. Almış olduğum aparat sayesinde BIOS cipini aparatın kıskaçlarına takarak hem programmer hem de anakart üzerinde kolay bir şekilde okutuyorum.

Çok fazla BIOS versiyonu denemelerimde hataları şu şekilde sıralayabilirim; anakart hiç açılmıyor, açılıyor ama görüntü aşırı bozuk sürücüleri kabul etmiyor, açılıyor ama Intel ekran kartını görmüyor, açılıyor ama ATI ekran kartını görmüyor açılıyor ama kapanmıyor. Kapat diyorum anakartta hala ışıklar yanıyor ve fan dönmeye devam ediyor.

Pegatron H36T 2.3 versiyon anakart uygun bir BIOS bulamadım ya da güncelleyemedim bilmiyorum. Bir yerlerde hata var ama çözemedim. BIOS programmer de yazdığım zaman test ediyor ve hata vermiyor sorun olmaması lazım. Aslında kapanma sorununu çözebilsem tamam.

En son durumum bilgisayar geç açılıyor ama açılıyor tüm sürücüler her şey mükemmel çalışıyor fakat kapat dediğim zaman Windows kapanıyor ama anakartta hala güç açık kalıyor.

Recep bey bu konuda yardım edebilir mi acaba.

Keşke Casper almasaydınız. Oldukça sıkıntılı ürünler üretiyor. Sahtekarlık da cabası. Kuzenim de Casper marka laptop vardı. BIOS güncelledikten sonra bir sürü hata verdi ve çöp oldu içindeki verilerle o bilgisayar. Umarım birdahakine ASUS gibi markaları tercih edersiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı