Casper laptop BIOS nasıl güncellenir?

forever0909

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
💻 Intel Core i3 12100F / ASUS Gaming RX 6500 XT / 16 GB 3200 DDR4 / Kioxia 500 SSD / ASUS Prime H610M-K / ACER 27"
Merhaba arkadaşlar, BIOS diye çok denk geliyorum fakat pek bir bilgim yok BIOS hakkında. Nedir? nasıldır? Bana genel bir yardımcı olabilir misiniz? Mesela güncelleme için ne yapmam gerekiyor? 5 yıl oldu alalı bilgisayarı, bilgileri ben aşağıya atıyorum yardımcı olursanız çok memnun olacağım. :)

aaaaaaaaa.png

BIOS güncelleme konusunda bilgin yok ise, Sakin güncellemeye kalkma sorun yaşayabilirsin. Bir Servis aracılığıyla destek alırsan sağlıklı sonuça ulaşırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncelleme konusunda bilgin yok ise, Sakin güncellemeye kalkma sorun yaşayabilirsin. Bir Servis aracılığıyla destek alırsan sağlıklı sonuça ulaşırsın.

Ekran kartı vs güncelleme çok yaptım da BIOS hiç yapmadım. Ama içim rahat etmiyor güncellesem daha verimli olacak gibi. Servis tarzı Casper falan burada yok zaten. Bilgisayarcılar da çok güvenilir değil. Kendimiz yapamaz mıyız?

Casper laptoplarda BIOS güncellenmesini şart olmadığı sürece tavsiye etmiyorum. Casper yetkili servisinde çalıştığımda çok fazla BIOS hatasıyla gelen vardı. Kendiniz ellemeye sakın kalkmayın.

Bende Casper Marka Kullanıyorum. Garantili benim ürünüm ama, ben bile en ufak şeylerini servise götürme taraftarındayım yaklaşık arabayla 1 saat uzaklıkta ama yine gidiyorum ne olur nolmaz diye, bencebilir kişilere danış mesela @Recep Baltaş

Son güncel sürümünü falan nasıl öğrenebilirim?

O kısımdan girdim çıkmıyor. Seri no hatalı diyor. Elimle girince de Windows 8.1 var Windows 10 yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı