Casper Laptop BIOS'unda Graphic Device Gözükmüyor

Kullanmakta olduğum Casper i7 4702MQ işlemcili, 16 GB RAM ve 500 GB SSD'li laptopumun ne yazık ki ekran kartı tam bir rezalet(GT 745M).

Bu laptopuma eGPU ile ekran kartı eklemek istiyorum. Fakat eklemeden önce nasıl yapıldığı konusunu araştırdım ve adımlarda beni engelleyebilecek bir nokta, uyumsuzluk var mı diye merak ettim.

Aşağıdaki resimde gözüken kısım benim BIOS'umda ne yazık ki mevcut değil. Yapacağım adımlardan biriside bunu gerektiriyor gibi görüyorum.

1569413739228.png

Benim BIOS sayfam bu şekilde

1569414147550.png

Bu bilgisayarda Pegatron C15B anakart bulunuyor.

İnternette yapmış olduğum araştırmalar sonucunda yine bu sosyalde bulunan bir konu sayesinde anakartın V702 dosyasını buldum aşağıda da paylaştım.

"Pegatron'un C15B laptoplu cihazın güncel olan 702 sürümlü BIOS'udur.
Alt taraftan ister DOS üzerinden ister Windows üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Dos:
C15BPG-DOS-v702.zip
Windows:
C15BPG-WIN-v702.zip"

Ben Windows olan yazanı indirdim kurdum ve sistemi yeniden başlattım. BIOS sürümüm 702 olarak güncellendi fakat hala Graphic Device kısmını görüntüleyemiyorum.

Sonuç olarak sorum şu şekilde;
Graphic Device kısmını nasıl görüntüleyebileceğim ve istediğim değişikliği yaparak eGPU takabilmem konusunda nacizane bilgilerinize ihtiyacım var.

Vakit ayırıp okuyanlara sonsuz teşekkürler şimdiden.

Saygılarımla.

Çoğu cihazda gelişmiş ayarlar menüsü gizlenmiştir üretici tarafından. BİOS modlama dışında pek bir seçenek yok açıkcası düzgün çalıştırmak istiyorsan. E-GPU yazılımı var eğer sistemin UEFİ değilse bu yazılımla bir denemeni tavsiye ederim düşük bir ihtimalde olsa işe yarayabiliyor.

eGPU yazılımı ile kullanabiliyorsun veya BIOS'unun unlocked versiyonunu bulman gerekir. Whitelist olayını da genel olarak çözme amacında yazılımı.

MBR alanda çalışıyor yazılım. GPT ile bölümlenmişte çalışmıyor. Bunun içinde format ile sisteminin disk yapısını değiştirmen lazım. Bazı yazılımlar ile formatsızda olabiliyor ancak veri kaybı olabiliyor.

Yaklaşık 9 farklı bilgisayarda kurdum kullandım denedim. Hatta uzun uğraşlar sorunu AMD chipsetli bilgisayarda dahi kullandım. Farklı bir sisteme geçtiğim için kendi takım taklavat satıyorum ilgilenirsen fiyatta bir şekil azda olsa yapabiliriz. Link ini buraya bırakıyorum.

Yaşadığın sorunları yazarsan yine buradan yardımcı olabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı