Çözüldü Casper laptop ekran çözünürlüğü düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusuf_xd7

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Arkadaşlar, bir ay önce laptopumun data files kablosu çıktığı için Casper teknik servise yolladım. Halletiler ama laptopum geri geldiğinde 1920x1080 olan ekran çözünürlüğüm 1366x768'e düştü ve ne yaptıysam düzelmedi. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam zaten bilgisayarı ilk gönderdiğimde panel kırılmış diye 2000 TL para istediler sonra ben durumu onlara izah edip data filex kablosunun çıktığını belirttim onlarda kullanıcı memnuniyeti açısından bedavaya tamir ettiklerini söylediler bu işte bir şey olduğu o zaman anladım adamlar bizi kandırıp 2000 TL alacaklardı bunların hiçbirine güvenim olmaz Allah bilir bu sefer de SSD'sini değiştirirler HDD ile bunlar.

Haklısınız hocam da o işler pek öyle olmuyor. Kafasına göre değiştirme vs. ama siz bilirsiniz. İyi günler.
Arkadaşlar, bir ay önce laptopumun data files kablosu çıktığı için Casper teknik servise yolladım. Halletiler ama laptopum geri geldiğinde 1920x1080 olan ekran çözünürlüğüm 1366x768'e düştü ve ne yaptıysam düzelmedi. Yardımcı olur musunuz?
Muhtemelen durum yazılımsal'dan ziyade bana donanımsal geldi. flex kablosu dandik takılmış olabilir.

Bir daha ömrüm boyunca Casper firmasından bir şey alırsam ellerim kırılsın.

Peki çözüm olarak ne yapabilirim?

Servis dediğinize göre muhtemelen garantisi var. Onun dışında yoksa gitmek gereğinden fazla masraf çıkarıyor. Dediğim gibi muhtemelen garantisi var. Varken bir şey yapmanız pek mantıklı değil. Çözüm olarak tekrar gidip derdinizi anlatmanız gerekiyor. Bu arada firmadan ziyade yazılımsalda olabilir. En azından mahalle bilgisayarcısı değil. Dediğim gibi olayı beyan edin. Gerekeni yaptırın sizin hakkınız. Zaten ödediğiniz fiyattan anlaşılır panel veya Flex kablosu değiştiğini. Aslında dandik ama çalışan panel takıp Flex kablosu değişmiş gibi de yapılabilir. Ama resmi yetkili servisin pek böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.

Servis dediğinize göre muhtemelen garantisi var. Onun dışında yoksa gitmek gereğinden fazla masraf çıkarıyor. Dediğim gibi muhtemelen garantisi var. Varken bir şey yapmanız pek mantıklı değil. Çözüm olarak tekrar gidip derdinizi anlatmanız gerekiyor. Bu arada firmadan ziyade yazılımsalda olabilir. En azından mahalle bilgisayarcısı değil. Dediğim gibi olayı beyan edin. Gerekeni yaptırın sizin hakkınız. Zaten ödediğiniz fiyattan anlaşılır panel veya Flex kablosu değiştiğini. Aslında dandik ama çalışan panel takıp Flex kablosu değişmiş gibi de yapılabilir. Ama resmi yetkili servisin pek böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.

Maalesef garanti bitti mecbur böyle kullanacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı