Casper M1110'u Hızlandırma

Tolga11

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Mini notebook teknik özellikler:

- İşlemci Intel® Atom™ N 455 1.66 Ghz
- İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Starter
- Bellek 2 GB
- Sabit Disk 250 GB
- Kablosuz Bağlantı Var

- Ekran 10.1" (1024x600)
- Ethernet 10/100 Mb/s
- Ekran Kartı Intel® GMA 3150
Bu gördüğünüz notebook. Hiçbir işlem yapamıyorum kasmasından. Değişmesi gereken bir parça varsa söyleyin. Performansa birebir etki edecek. İşlemci değişir mi acaba?

Bellek kapasitesi arttırılabilir ve sabit disk yerine ssd takılabilir. Fakat asıl sorun işlemci. Netbookun ağır çalışmasının sebebi işlemci ki taşınabilir cihazlarda bu parça değiştirilememekte. Aslında eski olduğu için önermemek gerek ancak işletim sistemini Windows XP ile değiştirirsen gözle görülür bir hız farkı elde edersin. Son olarak bu tip bir cihaza yeni parçalar eklemek bana mantıksız gelmekte zira cihazın ederi ve kapasitesi belli. Anlayacağın astarı yüzünü geçer donanım güncellemesinde. Benim tavsiyem cihaza yeni birimler eklemek yerine durumunuz el veriyorsa farklı bir cihaz satın alın.

En mantıklı yükseltme SSD denen mucezevi depolama birimi olabilir :D. Uzun zaman gazla çalışan arabanıza benzin almanız gibi. Birde win10' a geçin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı