Casper Nirvana BIOS Şifresi Sorunu

ozencaner

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Çok uzun süredir internette yaptığım araştırmalar sonucunda pek de elle tutulabilir bir veriye rastlamadım. Uzatmadan soruna gelecek olursak;
Bilgisayarımın BIOS'una güvenlik amacıyla uzun bir süre önce şifre koymuştum. Şifreyi unutmamın sonucunda ise artık BIOS'a giremiyorum. Sistem özellikleri aşağıda belirttiğim gibidir. Özellikle @Recep Baltaş ve diğer konuyla ilgili fikri olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

AMI EFI.jpg
Pegatron H36FD.jpg

Bir bilgisi olan yok mu arkadaşlar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı boot edemediğim için konudaki 2. yöntemi uygulamaya çalıştım. Kodları yazarken sürücü imzalamayı devre dışı bıraktığım halde;
"1275 sistem hatası oldu"
"Sürücünün yüklenmesi engellendi" hatasını almaya devam ediyorum.
Yani bu çözüm önerisi de başarıyla sonuçlanmadı malesef.

Bugün için boş cd bulmam çok zor. Elimde mevcut bir USB belleğim var, bu programı USB bellek olarak hazırlayabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımı ile...

Universal usb installer programını kullanarak indirdiğim Ultimate Boot CD iso dosyasını USB belleğime hazırladım. Fakat bilgisayarımı yeniden başlattığımda herhangi bir pencere açılmadan direkt olarak Windows açıldı her zamanki gibi. İzlediğim adımları aşağıda görsel olarak belirttim.

Zaten bios şifreli olduğu için ne direkt biosun içini ne de boot menüsünü açabiliyorum. Her ikisini de yapmak istediğimde benden şifre istiyor. Boot edememe sıkıntım benim format atmama da mani oluyor ve sıkıntım bu noktada başlıyor. Çünkü bios menüsünde hiçbir işim yok, tek istediğim Windows 8.1 kurabilmek ve ben Windows 8.1 installerı boot etmeden direkt olarak kullandığım Windows 7 Home Premium 64bit işletim sistemi platformunda açtığımda bana tam olarak format yerine klasik bir setup, güncelleştirme imkanı sunuyor.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı