Casper Nirvana C400 RAM slotumu bulamıyorum

kalipeynir

Femtopat
Daha fazla  
AIDA64'le anakartıma desteklediği RAM kapasitesine baktım. 16 GB'a kadar yükseltebilme olanağım ve iki RAM slotum görünüyor. Tekinde şu andaki kullandığım mevcut 4 GB RAM diğeri boş.
Ancak elimdeki model Slim bir model olunca içime şüphe düştü tek slotsa bir 8 GB RAM eğer çiftse bir 4 GB RAM alacaktım.
Bilgisayarımın içini açtım fan temizliği yapmak ve RAM yükseltmesi yapmadan önce içini görebilmek için açtım baktım söktüm anakart dahil hepsini ayırdım ama yok çifti geçtim tek slot bile yok slot nazarında olan tek şey SSD M.2 slotu başka da hiçbir şey yok.
Kafayı yedim cidden yedim çünkü bilgisayarda RAM slotu yok yani varda (olmazsa olur mu ?) Göremiyorum. Siz değerleri dostlardan yardımlarınızı bekliyorum.

WhatsApp Image 2020-11-28 at 13.56.56.jpeg

Anakartın öbür tarafında olabilir. Cihazınızın sökme/yükseltme videolarını izleyebilirsiniz.
Hocam maalesef arkada herhangi bir giriş bulunmuyor. Tüm parçalarını söktüm.

O fotoğrafı şema hakkında genel bir bilgi olsun diye ve soket girişinde herhangi bir hataya mahal vermemek adına çekmiştim.
Arkası dümdüz. Ancak bir tek klavyeyi açmadım. İnternette bayağı bir araştırdım.

Ancak bu model için herhangi bir yükseltme videosu ile karşılaşmadım.
Sitede tek rastlaştığım konuda ise benzer bir olay konuşulmuş ama zannımca uğraşan arkadaş aida64 ile kontrolleri yapmamış ve yükseltmekten vazgeçmiş.
Ben size hemen aida64 sonuçlarımı atıyorum.

1606568452510.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı