Casper Nirvana F650 M2 NVMe desteği

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Geçen termal macunu değiştirmek için bilgisayarın içini açmıştım. O zaman bilgisayarımda m2 slotu olduğunu gördüm. Bilgisayarım çok yavaş açıldığı için m2 ssd alma kararı aldım fakat m2 sata mı m2 NVMe mi olduğunu anlayamadım. İnternetten Casper in sitesine baktığımda m2 sata olduğunu söylüyordu. Bilgisayarın içindeki slotun fotoğrafını çekmiştim fotoğrafta da m2 NVMe olduğu gözüküyordu. İnternetten yine baktım slotumun m2 NVMe slotu olduğunu anladım ama çoktan m2 sata sipariş etmiştim bile. Birde size sorayım dedim slotum m2 NVMe mi m2 sata mı? (Bilgisayarımın modeli Casper Nirvana f650)

m2.jpg
1611299851471.png
1611299882695.png

Son düzenleyen: Moderatör:
F650'nin çok fazla sürümü var tam detaylı modelini yazarsanız net cevap verilebilir. Bazı anakartlarında M.2 SATA var bazılarında NVMe soketi var.

Bu "M anahtarı". Sadece çentikin nerede olduğundan SATA/NVMe ayırımı yapamazsınız. Üretici M.2 Sata yazdığına göre NVMe desteklemiyordur. Başka bir başlıkta da bir arkadaş desteklemediğini yazmış. Yani SATA sipariş etmekle doğru yapmışsınız.

Merhaba bende M.2 SSD alacağım SATA mıdır nwmdir hangisidir anlamdım resimde olan gibi benim girişler de alan arkadaşlar varsa link bırakabilir mi?

Eğer aynı modelse M2 SATA desteği bulunuyor, siz de M2 SATA bir SSD alıp takabilirsiniz. Benim aldığım WD Green bir SSD'ydi, pek iyi olduğu söylenemez. Siz daha iyi bir model bulabilirseniz alabilirsiniz. Çentikleri bu fotoğraftaki gibi iki boşluklu olur.
1661969498082.png

Eğer aynı modelse M.2 SATA desteği bulunuyor, siz de M.2 SATA bir SSD alıp takabilirsiniz. Benim aldığım WD Green bir SSD'ydi, pek iyi olduğu söylenemez. Siz daha iyi bir model bulabilirseniz alabilirsiniz. Çentikleri bu fotoğraftaki gibi iki boşluklu olur.
Eki Görüntüle 1502610

Evet bende olan modelde aynı 8155T-G

Eğer aynı modelse M.2 SATA desteği bulunuyor, siz de M.2 SATA bir SSD alıp takabilirsiniz. Benim aldığım WD Green bir SSD'ydi, pek iyi olduğu söylenemez. Siz daha iyi bir model bulabilirseniz alabilirsiniz. Çentikleri bu fotoğraftaki gibi iki boşluklu olur.
Eki Görüntüle 1502610

Bu formdan baska arkadas NVMe modeli desteklediğini yazmıs modelini de attı ama anlamadım hangisini destekliyor olmadı en güzeli normal bir SSD alıp işi bitirmek.

Son düzenleme:
Sitesinde de M.2 SATA desteklediği yazıyor hocam, NVMe için özel bir model üretilmiş midir bilemiyorum. Normal SSD almanız da mantıklı olabilir, zaten M.2 SATA varsa ikisi de aynı performansı verecektir.

Sitesinde de M.2 SATA desteklediği yazıyor hocam, NVMe için özel bir model üretilmiş midir bilemiyorum. Normal SSD almanız da mantıklı olabilir, zaten M.2 SATA varsa ikisi de aynı performansı verecektir.

Bugün Amazon'da gezerken Samsung 870 EVO 599 TL'ye denk geldi indirimden aldım inşallah sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı